şükela:  tümü | bugün
 • ing. uluslar arasi calisma orgutu.
 • ing. "intelligence liaison officer".

  insan kacakciligi, yasadisi gocmen trafigi, sahtecilik, kalpazanlik, vs uzerine istihbarat biriminde calisan istihbarat memurlarinin kisa ismidir.
  tir konteyneri, kamyon damperi, delik $i$me bot, batti batacak durumdaki tuhaf deniz ta$ima araclari ile turkiye-yunanistan-bosna-italya vs uzerinden hamambocegi gibi oraya buraya sizmaya merakli kakalaklari organize eden, birkac bin dolarlarini alip sonra onlari mustehak olduklari gibi denizin ortasinda filan birakan mafyalari kovalarlar.

  cogu zaman, donen dolaplar ic ice oldugundan dlo'lar ile isbirligi icinde calisirlar.
 • yaptığı son çalı$masına göre i$siz sayısı son 2 yılda 20 milyon artarak 180 milyona ula$mı$tır.
 • 1919'da kurulan, aralık 1946'da birlesmis milletler'in bir uzmanlık örgütü biçimine sokulan ve merkezi isvicre'de bulunan bir kuruluştur bu. ilo'nun başlıca görevi tek tek ülkelerdeki çalışma yasalarında ve bu alana ilişkin uygulmalarda standartları geliştirmek ve ileriye götürmektir. ilo bu amaçla çok çeşitli faaliyetlerde bulunur yani şöyle ki: sosyal politikalar, işgücü eğitim ve kullanımı konularında teknik destek sağlar, kooperatifleri ve kırsal bölgelerdeki sanayileri teşvik eder. işçilerle ilgili muhtelif istatistikler toplar. uluslararası rekabet, işsizlik, eksik istihdam, işçi-işveren ilişkileri, ekonomik kalkınma ve teknolojik değişimin yarattığı türlü türlü sorunla ilgili araştırmalar yürütür. türkiye 1932'den beridir yani milletler cemiyetine katıldığımız zamandan beri doğal üyesidir bu kurumun.
 • uluslararası calisma örgütü olan ilo, 1919'da kurulmuştur ve merkezi isvicre'de bulunmaktadır. 1932 yılından beri uluslararası çalışma örgütü üyesi olan türkiye, 2004 mayıs ayı itibariyle uluslararası çalışma örgütü tarafından oluşturulan 185 ilo sözleşmesi’nden 56 tanesini onaylamış ve iç hukukuna aktarmıştır.
 • fr (bkz: oit).
 • integrated lights out işini hp'nin mühendisleri artık iyice sulandırmış durumdalar. server'ın uzerindeki bir chip ve bir merkezi yönetim konsol yazılımı kullanarak gelişmiş bir ip kvm switchle yapabilceğiniz herşeyi yapabileceğini iddia etmektedir. önce deneyip görmek gerekir ama teknoloji gelişimi manasında cok güzel bir adımdır.