şükela:  tümü | bugün soru sor
  • penguen'in yumurtalar kısmında özgün çizgileriyle uzun bir süredir dikkat çekmekteyken, nihayet 22 mart 2007 tarihli, 235 numaralı penguen sayısıyla kendine ait bir köşesi olmuş çizer kişi.
    ilk köşesi yumurtalardaki kadar tat vermese de, ileride daha da güzel işler çıkaracağına inanıyorum.

çatlayan yumurtalardan bir diğeri için (bkz: nuri çetin).
  • iyi yerlere gelmesini dilediğim, yumurtadan yeni çıkmış penguen çizeri.
    kaç haftadır çok sıkı esprilerine rastlıyorum.

bu haftaki;

"arkadaşlar!!! bu sene kırıklarından biraz aldırmak isteyenlerin saçının yarısını kesmeye kararlı mıyız?"

diye bağıran bir kuaförler derneği başkanı esprisiyle güldürmüştür.
  • yildiz teknik üniversitesinde okuyan esprili bayan karikatürist. piyasadaki tüm bayan karikatüristlerden daha komik olmasına karşın şu anda herhangi bir dergide çizmemektedir.
  • bu hafta uykusuz'da baya güldürmüştür. eğer her hafta böyle çizerse yerini sağlamlaştırır herhalde. ben bu haftaki 4 karikatürünün 3'ünde sesli güldüm. anıl duman gibi olabilir, zaten uykusuz'un yeni isimlere de ihtiyacı olduğu apaçık ortada.
  • uykusuz'un taze çizerlerinden. fena değil, hiç fena değil. yerini sağlama almış gibi görünüyor.
  • uykusuz'da yer edinme sinyalleri veren çizer. kötü durmuyor. ince bir mizah anlayışına sahip. farklı bir lezzet. en azından çabaladığı çok açık.
  • kendisi henüz resmen `pismemis` tir. (bkz: bir goksu gul değil yani)
  • çizgisi yetersiz. espiri olaraksa ortalama işler ortaya koyan kadın. gerekli miydi uykusuz için? kesinlikle hayır. ayrıca amatör köşesinde hiç çıkmadan çizer yapılması çok saçma. ve star ışığı yok malesef.
  • gördüğüm en komik espirilere sahip kadın karikatürist. henüz espirileri kadar tat vermese de, çiziminde de müthiş potansiyel görüyorum.

bir kere kadınlığını yüzümüze yüzümüze vurmuyor, "bakın ben kadın çizerim" diye sırıtmıyor espirileri ve çizimleri.

nasıl umut sarıkaya'nın sayfası, çocukluğumun geçtiği mahalleye uğramışım hissiyatı veriyorsa, kendisinin köşesini okurken de, sevdiğim bir kız arkadaşımla oturup muhabbet ediyormuşum gibi oluyor. yani diğerlerinden farklı olduğu belli ama, sırıtmıyor.

ulan anlatamadım galiba, hormonları yüzüme yüzüme çarpmıyor diyeyim anlayın işte.

neyse, bir kaç seneye kalmaz uykusuz'un ağır toplarından olur gibime geliyor bu gidişle.
  • uykusuz'un son birkaç sayısında dikkatimi çeken, "keşke orta sayfada olmasaymış" dediğim kadın çizer. yalnız adından dolayı yakın bir zamana kadar da kendisini erkek sandığımı belirtmem lazım.*
    edit: hala orta sayfada olmaması konusunda ısrarcıyım. doğru düzgün bir yere koysalar ya köşesini de daha iyi okuyabilsek.