şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaşam koçu, diyetisyen, fitness antrenörü, plates eğitmeni şahıs. şişli'deki portakal spor salonunun sahibi.

  kilo vermek isteyenlerin muhakkak görmesi gereken kişi. disiplinli ve çalışkan biridir, birazcık da delidir. kilo verdirmeden sizi yollamaz. kilo vermek için kararlıysanız o sizden daha kararlı olur hatta kafaya takar, takıntı yapar yine de o kiloları verdirtir.

  vücut çalıştığı için ilk görünce kendisini güreşçiye benzetirsiniz ama işinin ehlidir. fitness ve plates konusunda kişiye özel çalımalar yapar. kimseyi ilgisiz bırakmaz. dedim ya adam takıntılı.

  bu dönem yoğunluktan randevu kabul edemiyormuş ama yine de sağlıklı kilo vermek isteyenler ilter faik kaya ile irtibata geçmesini öneririm. telefonu: (0212) 240 6715

  not: 5 ayda 18 kilo verdim
 • randevu iptalinde kaba konuşularak cezalandırıldığınız kurumun sahibi.

  şöyleki; 10 gün önce aldığım randevuyu iptal etmek için 2 gün önceden arıyorum. 2 gün var daha. kibar kibar gelemeyeceğimi söylüyorum. telefonu açan arkadaş, arkada birine soruyor. randevuyu iptal edecekmiş ne diyeyim diye. arkadan sert bir tonla "iptal et başka randevu açamayacağımızı söyle" diyor.

  ben de zaten artık istemediğimi iletip kapatıyorum.
 • mayıs'dan ekim'e kadar geçen 6 aylık sürede, arada 2 defa yaz tatili, 2 defa da bayram tatilleri girmesine ve her seferinde kilo almama (1'er kilo) rağmen, 30 kilo vermeme yardımcı olan adam. şimdilik ara verdim 4-5 kilo alarak, tekrar vermem gereken 15 kiloyu vermeye gidicem.

  delidir, eğer sizden negatif elektrik aldıysa, her türlü cinsliği yapar, çalışmaz, ters davranır hatta kabalaşabilir bile. ama eğer elektriğiniz tutarsa, şeker gibi adamdır, her türlü yardımcı olur.

  ama onu bu kadar başarılı yapan, danışanlarına karşı tavizkar olmamasıdır. haftasonu, kahvaltı davetim var, perşembe günü arkadaşımın doğumgünü var, c.tesi arkadaşlarla maç izlerken 1-2 bira içicez filan gibi şeylere tahammülü yoktur ve ona uygun bir liste vermez. yazdığı listeyi, birebir eksiksiz uygulamalısınız. listeyi size uydurmaz, sizi listeye uydurmaya zorlar, uymazsanız da, devam etmez.

  whatsapp grubuna devamlı videolar göndererek, hem motive eder, hem de bilgi verir. verdiği diyet listesini uygulamak kolay değildir ama sihirlidir, işe yaradığını görünce motive olursunuz. 2 haftalık listeler verir ve vücudunuza, kilonuza göre bu süreçte 1-6 arası kilo verirsiniz. ben mesela 6 kilo başlayıp, 5,2,4 gibi kilolarla devam ettim. ve kaliteli kilo verdirmeye çalışır, özellikle de yağdan kilo vermeniz için listenizi hazırlar. sadece su kaybetmenizin, bir önemi yoktur onun için. özellikle obezite sınırları içinde olan ve daha hızlı sonuç almak isteyenlere tavsiye ederim.
 • orijinal bir adam. danışanı olmadan anlamazsınız bunu. 20-30 kg gibi bir fazlanız var ise, obezite cerrahisi olayına hiç girmeden bir görünün derim kendisine. işinin ehlidir ve kaliteli bir adamdır.
 • interaktif beslenme uzmanı.
  sadece zayıflamak değil farklı beslenme bozuklukları olanlardan da gidenler var.
  sürekli iletişim halindedir. aklına takılan bir soru varsa mutlaka cevap verir.
  ama randevularında en az 1 saat beklemeyi göze almak gerekir.
  kafanız uyarsa çok tatlı biridir. uymazsa siz de bir daha gitmezsiniz , o da gitseniz bile listenizi yazar 5 dakikada yollar.
  sonuç olarak enteresan , bence sevimli hümanist biridir.
 • balayı için gittiği girne'de bir otel de bodyguardlar tarafından fena halde dövülmüş. http://www.hurriyet.com.tr/…dehseti-yasadi-40868866

  "- bu kıyafetle club'a giremezsiniz." den başlayan tartışma nasıl bu hale gelmiş?
 • nedense her yerde kıbrıs girne'de "bir otel", "bir club" diye geçmekte olan otelde fena darp edilmiş diyetisyendir.
  uzunca bis sure girnede yaşadığım için cratos hotelin içerisinde bulunan ve denize sıfır olan cage club'a sayısız kere gitmişimdir.
  otel kesinlikle hizmette 10/10, club da kıbrıs için gayet yeterli ve güzeldir.
  gel gelelim bu club'ın işletmeciliğini kim yapıyorsa, bodyguardların tutumu rezalet ötesidir. hiç abartmıyorum, club'a gidip de bodyguard tarafından en ufak tabiriyle tartaklama görmeden bir gün geçirmedim orada. ne kadar hayvan varsa güvenlik diye almışlar. bu otelin club'ına gidiyorsanız eğer sakın şunu aklınızdan çıkarmayın. asla ama asla güvenlik görevlisi ayılarla muhatap olmayın. bir sorun yaşarsanız tamam siz haklısınız deyip doğruca otel lobisine gidip ortalığı ayağa kaldırdınız. çünkü o hayvanlar yaptıkları işi adam dövmek sanıyorlar. canınız yanmasın boş yere.
 • kendisi diyetisyen/beslenme uzmanı değildir.

  ilgili link aşağıdadır.

  http://diyetisyendunyasi.com/…etisyene-dayak-yalani
 • her yere astığı gençlik fotoğraflarından anladığım üzere kendisi eski sporcu, şimdi kilolu bir adam. çok konuşuyor. çoğunlukla aynı şeyleri konuşuyor. yanında çalışanlar ona hocam diyor. spor akademisi mezunu sanırım ama emin değilim. beslenme kurslarına gittiği söylenmişti.
  dikkat çekmek için renkli çoraplar, takım altına crocslar vs giyiyor. sanırım bir tür "dahiyim ben " imajı. değil.
  gün boyunca whatsapptan video atıyor. gerçekten susmuyor adam ve garip garip laflar var. "daima sağ tarafınızda" yok "enjooyy" ...
  ilk basta sempatik sonrasında itici gelmeye başlıyor. ama verdiği listeleri birebir yaparsanız gayet güzel kilo verirsiniz. test falan yaptırıyorsunuz ama baktığında çok bir şey anladığını sanmıyorum. bu benim şahsi kanaatim. hemen herkes benzeri şeyleri yiyor. işte diyetleri bi 100-150 gıda arasında değişiyor. glisemik index i düşük beslenme.
  kilo vermek istiyorsanız yardımcı olduğu kesin, ben 2 görüşmeden sonra tarzından ötürü gitmedim. ben cok samimiyeti sevmiyorum ama başkalarını yolladım. memnun kaldılar.
  benim de zaten 4 kilo fazlam vardı. o 2 liste ile de fazlasıyla hallettim. hakkını yiyemem.
  .
  bir de yanında bir spor hocası teyze var. sekreteri gibi bir şey daha çok. ona da mesafe. kendisini cumhurbaşkanı baş danışmanı sandığından şüpheleniyorum.
  bir de cok bekletiyor. fazla insana randevu veriyorlar sanırım . şişli'de. her seferinde ortalama 2-3 saat bekledim ve içeride konusulan her şey dışarıdakilerce duyuluyor.