şükela:  tümü | bugün
  • kızların en hoşlarına giden şeylerden biridir.erkekler de kendimize olan bu düşkünlüğümü çok iyi bildiklerinden bol bol kullanırlar.ama sanırım bütün kızların iltifat aldığında verdiği tepki farklıdır.güzelliğinden çok emin olan ve zaten iltifat almaya alışmış ve hatta artık biraz overdose olmuş olanlarımız hafifçe bir gülümseme ile karşılık verirler.arada bir iltifat alma konumunda olanlarımız heyecanlı bir sesle teşekkür ederim diyip gözlerini kaçırır muhtemelen de başlarını öne eğerler.iltifat alma konusunda şansız olan bir kısmımız ise böyle bir durum söz konusu olduğunda iltifat mıydı gerçek miydi diye düşünme faaliyeti beyinlerini fazlacana meşgul ettiğinden dolayı alık alık bakma durumunda olabilirler ki aman yapılmasın.çünkü bu arada iltilfatı yapan kişilerin de " yanlış bir şey mi söyledim acaba ya yoksa adını mı karıştırdım hay aklıma edeyim gibi " zihinsel faaliyetlerinin yoğunlaşması söz konusu olabilir.bu da karşılıklı olarak rahat bir beş dakikayı sessiz geçirmek demektir.
  • iltifat eden kişi size yaziyorsa kibir, siz ona yaziyorsaniz mutluluk uyandirir.
  • iltifat etme eyleminin gerçekleştiği ortama göre farklı duygu durumlarına yol açan eylemdir. kalabalık bir grup içersnde alınan iltfat gururla beraber mahcubiyeti de yanında getirebilir. yavuklusu yanında olan bir kız için yabancı birinden gelen iltifat kaygı nedeni olabilir. beklenmedik iltifatlar ise "nasıl cevap vereceğim "şaşkınlığına sebep olacakdır. bütün bu farklı durumlarla başedip iltifatı usulunce alıp teşekkür edebilmek de bir beceridir.
  • her insanın özgüvenini arttırır.
  • artık korktuğum durum.

kız olsun erkek olsun birinden aşırı iltifat alınca "eyvah bana ne yapmayı düşünüyor?" diye paniklemeden edemiyorum.

yerlere göklere sığdırmıyorlar belki bana iyi geleceğini düşündükleri için ama hiç de öyle olmuyor. hem gerçekten inanmıyorum bana yükledikleri anlamlara hem de iltifatın ilişkinin normal gidişatını etkilediği için rahatsız oluyorum. bir yapmacıklık giriyor araya ve ben de karşımdakine iltifat etmek zorunda hissediyorum kendimi.

böyle tuhaf bir durum oldu son zamanlarda iltifat almak.

bir şeyin de tadı kaçmasa şu hayatta...
  • somut sahipliklerinizden, fiziksel özelliklerden ziyade fikirlerinize, huylarınıza, tavırlarınıza, ruhsal zenginliğinize edilmesi daha mutlu ediyor.

yani şunu diyorum ekşi'de alınan en kötü iltifat, instagram'da alınan en iyi iltifattan daha hoş.