şükela:  tümü | bugün
 • paris'te duzenlenen dunya halter sampiyonasi'nda halter icin hafif uzun sayilabilecek bir boya (175 cm) sahip olmasina karsin 226 kg agirligi son derece rahat bir sekilde kaldirmis ve gelecek yillarda daha fazlasini deneyebilecegini gostermistir.
 • 2008 ve 2012'de olimpiyat şampiyonu olan kazak halterci. 2012'de silkme ve toplamda dünya rekoru kırdı.
 • içine naim kaçmış halterci.
 • götüyle halter kaldırmak deyimini literatüre sokmuş insan. ağırlıkları penisiyle kaldırsa bizden yine daha çok madalya alır bu herif.
 • bu sene olimpiyatlarda yarışan haltercilerin arasında en eli yüzü düzgünlerden biridir. üstüne bir de titremeden etmeden takır takır dünya rekoru kıran bir insan. 2012 londra olimpiyatları'nda kazakistan'a genelde 5., halterde 4. altın madalyasını kazandırdı. (bkz: #29657105)
 • halterde bu kadar rahat yarışan başka bir sporcu yoktur muhtemelen. adam 233 kiloyu kaldırdıktan sonra, pazularım nasıl iyi görünüyor muyum der gibi gülümseyerek poz veriyor.
 • az daha gaz verseler 250 kg'ye kadar rahat gidecek hayvan halterci. o kadar kendinden emin ki, sagligi elverdigi surece cok daha yukarisini yapabilecegini biliyor gibi.

  bir de nasil mutlu, diger sporcular gibi filippo inzaghi sevinci yapmadan, efendi gibi agirliklari oksuyor, opuyor usulca. kulaklarina guzel seyler fisildiyor.
 • lonu zorlayan kimse olmadıgı icin 233 kaldırdı. 240'i güle oynaya kaldırması lazim.
 • adam efsane. ulan hiç mi zorlanmaz adam. zart diye kaldırıyo herif. helal olsun.
 • birçok kişinin hemfikir olacağı üzere, muhtemelen, şu an aktif halterciler arasında dünyanın en iyisidir. kendisi, 94kg'da 20 ve 24 yaşında iki olimpiyat şampiyonluğuna sahip oldu. bu kadar erken yaşta iki altın madalya almasına mukabil, şimdiye kadar yapılamamış olan; olimpiyatlarda, halterde 4 altını belki de ilk alabilecek kişi olabilir... yalnız şöyle de bir durum var: reyiz 94 kg'da 2 tane altın aldı ve hedefini yükseltip 105 kg'da yarışmaya başladı.

  94 kg'daki silkme rekoru kendisinin. o siklette yarıştığı sıralarda antrenmanda 240kg kaldırmışlığı vardı: http://www.youtube.com/watch?v=2fo9ltqgzrw

  şu an 105 kg'dayken antrenmanlarda 242 kg falan kaldırıyor. ohara: http://www.youtube.com/watch?v=6dd_fdq2jc4

  internetin güç sporları nerd'i all things gym'in eses elemanı gregor winter, bunu takibe aldıydı geçtiğimiz kıştan itibaren ve antrenmanlarda yaptığı kaldırışlar -takip edebildiği kadarıyla- kaydediyordu. şöyle son durum: http://www.allthingsgym.com/…s-tracker-spreadsheet/

  hiç acelesi yok; planlı şekilde hareket ediyor anladığım kadarıyla. önümüzdeki aylarda dünya şampiyonası olması lazım; orada yarışacak ve bir terslik olmazsa rekor kırarsa şaşırmam.

  son olarak kendisi hakkındaki şu belgeseli paylaşayım: http://www.youtube.com/watch?v=jq5svxmssp0