şükela:  tümü | bugün
 • 1957 yılında sivas’ta doğdu. 1982 yılında atatürk üniversitesi tıp fakültesi’ni bitirdi. 1989 yılında cumhuriyet üniversitesi tıp fakültesi hastanesi’nde infeksiyon hastalıkları ve klinik bakteriyoloji anabilim dalında uzmanlığını tamamladı. 1993 yılında yardımcı doçent, 1995 yılında doçent ve 1999 yılında profesör oldu. 1994-1997 arasında zara meslek yüksekokulu müdür yardımcılığı, 1995-1998 arasında doçent temsilciliği, 1995-1998 arasında tıp fakültesi fakülte kurulu üyeliği yaptı. 2004 yılından bu yana klinik mikrobiyoloji ve infeksiyon hastalıkları ad başkanlığı görevini yürüttü. 6 ağustos 2008 tarihinde cumhurbaşkanı sn. abdullah gül tarafından cumhuriyet üniversitesi rektörlüğü’ne atanan prof. dr. ilyas dökmetaş evli ve ingilizce bilmektedir.

  prof. dr. ilyas dökmetaş; aids savaşım derneği, viral hepatitle savaşım derneği, ankem derneği, klimik derneği, hastane infeksiyonları derneği, american society for microbiology derneği üyesidir.
 • sanayici gibi konuşan infeksiyon hastalıkları uzmanı.

  ağustos 2008-ağustos 2012 arasında, zamanın cumhurbaşkanı (ve öncesinde akp’den başbakanlık da yapmış olan) abdullah gül tarafından sivas cumhuriyet üniversitesi rektörlüğüne atanmış olan bu şahsın yerine yine cumhurbaşkanı abdullah gül tarafından prof. dr. faruk kocacık atanmıştı (2012 ağustos’unda).

  çamur medyasında yaptığı konuşmalar “sanayici ve iş adamı ilyas dökmetaş’ın müsiad toplantısında yaptığı konuşma”, diye yayımlansa; sırıtmaz. adam, üretim, üretim, üretim deyip duruyor, güya korona virüsünden bahsedecekken... kaç yaşına gelmiş (ocak 1957 doğumlu) ama hâlâ siyasi (islamcı) iktidarın adamı olduğunun anlaşılması peşinde koşuyor.

  hakkında çıkan az sayıdaki haberden birisinin adresini de verelim.
 • şu an habertürk’de türkiye’nin nabzı programında fikir yürütmeye çalışıyor. haber kaynağı facebook sanırım. internette gezinen saçmasapan bilgileri anonim bir şekilde sunmaya çalışıyor.
 • cnn türkte konuşuyor efendi bir adama benziyor güleç verdiği bilgileri eleştirecek onaylayacak seviyede değilim bilmiyorum
 • sanirsam akebeli kendisi...
 • görev tanımı nedir bilmiyorum ama az önce ahmet hakan'ın şüpheli pozitif çıktığında onu hastaneye getiren kişiye de test yapıyor musunuz sorusuna hayır cevabını verdi. çok enteresan. pozitifi hastaneye getireni test etmiyorlarsa kimleri test ediyorlar?
 • serdar savaş kendisine güney kore’nin virüslü kişinin çevresini tutma yöntemini söyledikten sonra hocam bırak kore’yi şimdi diyip ardından amerika, italya ve fransa bile yapamıyor diyerek eyyamın allahını yapmıştır. serdar savaş da kendisine o ülkeler kore gibi yapmadığı için sürüler halinde ölüyorlar, bu örnek verilir mi dedi.

  kimdir nedir bilmem ama süreci bu yaklaşım yönetiyorsa işimiz var demektir.
 • ntv yayınında az evvel ben geçenlerde size yürüyün, temiz hava alın demiştim ya; onu çok şey yapmayın evde kalın demiştir. bunu demesiyle sırıtarak yutkunmuştur. bilim adamının da böylesi.
 • beyfendi , bilgili alçakgönüllü bir doktora benziyo televizyon programlarından.