şükela:  tümü | bugün
  • güzel bir hareket. herkes algı değiştirmeye çalışsa da, inadına yaşatalım geziyi.
  • bir çocuğununa devrim diğer çocuğuna temmuz ali ismini veren usta sanatçının torununa verdiği isim.
    helal olsun.

ilgili haber
  • (bkz: proje çocuk)

sosyal mesaj. hedef kitle ak parti hükümeti mi? yersen. barınaktan aldığın tatlışko köpecik değil ki bu... insan yahu.

öeff her şey mesaj her şey bişey... iyi tamam güzel de torun memnun olacak mı bakalım? ha brezilya ismi gibi iki alternatif daha koyduysan çocuğa onu bilemem.

(bkz: geeeeeğğziiiii hadi yavrum yemek hazır)

zoraki edit: derdim pelinsu, çükübik, fikibok isimleriyle gezi'yi karşılaştırmak değil.. salt o amaçla konmadığı gün gibi ortada. önemli olaylara sahne olan sosyal devrim niteliğinde tarihe yazılmış "siyasi" bir hareket, hayata yeni gözlerini açmış bir bebeğin yazgısını kendi görüşü doğrultusunda damgalamak doğru değil. evladımın ileride atacağı adımları "gezi" ismiyle neden bloke ederim ki? reşit olup olayları kitaplardan internetten okuduğunda belki tasvip etmeyip kendine göre muhalif bir duruş belirleyecek nereden biliyoruz? kendi torunun diye hayatını ipotek altına alman doğru mu?

ben şov yorumunu yapmıyorum ama çocuğun "proje çocuk" olduğu şimdiden belli. burada "recep tayyip adını kızına koyan çomarları rahatsız etmiş hede" gibi basit ve avam bir yorum yapılması da ayrı bir aklıevvellik... zira ona da aynı ölçüde karşıyım. bir insanın yazgısını kararlarını görüşlerini bu şekilde manipüle etmek temel atıf hatasına yol açar. bencilliktir.
  • kızına recep tayyip ismini veren çomarların zoruna gitmiştir.

ilyas salman türkiye'deki politik sanatçılardan biridir ve hayatını da a'dan z'ye inandığı değerler uğruna yaşayan, götü başı oynamayan bir sanatçıdır, adamdır. helal olsun.
  • ikinci adı da elvan olsaymış mesela. anlamı da güzel.
    gezi bebeğin bahtı güzel olsun, ne diyelim.
    (bkz: berkin elvan)
  • şimdiden potansiyel suçlu olarak fişlenebilir. (bkz: ileri demokrasi)
  • insan ihtimaller deryasıdır. bu yüzden özellikle özgürlükçü insanların çocuklarının hayatlarına, daha isim koyma aşamasındayken etki etmelerini tezat buluyorum. çocuğun etki etme şansı olmadığı bir aşamada fakat onun üzerinden alkış toplamayı doğru bulmuyorum. çünkü insan ihtimaller deryasıdır.

belki gururla taşıyacağı bir isim olur, belki de hoşlanmaz. daha kötüsü ve yaygını o insan senin manevi bir anlam yükleyerek verdiğin isim ile o kadar alakasız bir yaşam sürebilir ki, ismi ile yaşasın dediğin değerin ölümü kanıtlanır. kapitalistin önde gideni mahirler, eylemler, denizler, devrimler, zerre zarafet barındırmayan ecevitler, dinsel doğrulardan çok uzakta resuller, muhammed'ler dolu ortalık...

fikirler ile değil duygular ile anlamlı bir isim verilmelidir çocuklara. yoksa yaşatıyorum derken o ismin anlamını öldürebilirsiniz. artı çocuğun fikirlerini ipotek altına almaya hakkımız yok.

ha, denilebilir ki, bu da o insanların duygusu.. bu da doğrudur. kimse karışamaz elbette. denilebilir ki, böylesi kararlar ailenin mahremidir. karışılamaz...

mutlu ve faydalı bir yaşam sürsün gezi...
  • bu ülkedeki insanların ne hale geldiğini, yeni doğmuş bir bebeğe, bebeğin ailesine, bir sanatçıya nasıl insanlıktan çıkmış hakaretler edildiğini görmemizi sağlamış hadise.

şu yazılan yorumlardan utanç duymayan, bu yorumlar gibi sağda solda hakaretler yazıp dillendiren herkesin insanlığından şüphe ederim.

haziran seçimlerinde açılım sürecini, analar ağlamasın sloganını kullanan, haburu, imralı görüşmelerini yapan iktidarın o gün sesi çıkmayan seçmenleri ve yandaşları; bugün yeni doğmuş bir bebeği pkk'lı ilan edecek kadar insanlıktan çıkmışsa; bence bu ülke en temel değerlerini, kardeşliği, insanlığı, ahlakı kaybetmiş demektir.

muhalif herkesi vatan haini ilan edenlerden başka bir şey düşünmelerini beklemek elbette mümkün değil ama bir insan nasıl yeni doğmuş bir bebeğe beddua edip hakaret edecek kadar alçalabilir?
    çevresinde bu tür insanlar görüp, bu tür söylemler duyup da o insanın yüzüne tükürmeyen, hala bu adamlara selam verenler de bunlardan daha mı az kaybetmiştir sizce insanlığını?

(bkz: ilyas salman/#58685690)
  • yahu niye şov diyosunuz? o kadar alışmışsınız ki sizin çevrenizdeki herkesin bir şeyleri "birilerine yaranmak için yapmasına" karşı cenahtan birileri farklı bir hareket yapınca hemen "şov".

ilyas salman'ın şu yaştan sonra şov yapmaya ihtiyacı mı var? şov yapıp ne olacak, rol mü kapacak? milletvekilliği mi arıyor? niye şov olsun? kaç yaşına gelmiş adam, neyin şovunda olabilir?

bıktırdınız vallahi.
  • o değil de, birkaç sene önce ilyas salman'ı "39'luk kızını evlendiremedin" diye eleştirmişlerdi, klasik türk kafası. adam da gayet haklı şekilde "ben kızımın pezevengi miyim" demişti de millet saldırmıştı terbiyesiz diye.

şimdi, o kız bu kız mı? eğer aynı kişiyse, demek ki bu süreçte koca bulmuş ve bebeğini yapmış. gerçekten mutluluğu bulmasına sevindim, hayat sürprizlere gebe işte.

bu entry "30'undan sonra kadın evlenemez, kadın 35'ten sonra doğuramaz" diyen kuş beyinlilere ithaf olunur.