• aga aga aga sedat yegin kim yahu ilyas şarkıyı söyleyene kadar haberimiz yoktu ilyas öyle bir söylediki duydugum anda aşık oldum son zamanlarda cıkmıs sesi en güzel erkek şarkıcılardan birisi ilyas bu kıskançlık nedendir
  • son dönemde beğendiğim ve bir çok parçasını dinlemekten zevk aldığım tek isimdir. hatta son dönemde yetişen tek esaslı şarkıcıdır.

ama şunu ifade etmeden gecemiycem. şarkılarınin sözleri daldan atlayan ifadelere sahiptir. sesi güzeldir, yeteneklidir, müzikleri, ritimleri filan çok iyidir. ama şarkılarınin mısraları birbirinden alakasız gözükmektedir.
  • an itibariyle biramın yanında sesi. böyle tatlı tatlı ağlatıyorsun ilyas başgan. kadehimi sana kaldırıyorum, allah yardımcın olsun.
  • ismini bilmeden şarkılarına rast gelip dinlediğim, beğendiğimi fark edince de kimmiş bu diyerekten bakıp öğrendiğim solist.
    sesinde, müziğinde, sözlerinde kendimden bir şeyler buldum demek ki. güzel de söylüyor, sakin sakin. son dönemlerde böyle bir durum zor çünkü, ortalık kendini oldum sananlarla dolu.
    yolu açık olsun.

şu sözlere ne denilebilir ki, hele de böyle bir sesle anlamlandırılmışsa;

''çok sevsen de gitmelisin. öyle mi? bence sen yalancının birisin.''

bu nasıl veda
  • katıldığı yarışma programında jürinin kendisine az bir beklentiyle hadi başla bakalım deyip, performans bitiminde hayranlıkla tebrik ettikleri videoyu ara ara açıp gururlandığım sanatçı. neden böyle duygulanıyorum, sanki üzerinde emeğim varmış gibi böbürleniyorum ben de bilmiyorum. ünlü olduktan sonra katıldığı bir programda kendisiyle, ailesiyle ve müzik kariyerine adım adım geliş hikayesiyle ilgili anlattıkları bende böyle bir etki bırakmış olabilir. yolun açık olsun kardeş.
  • aga bu adama vasat şarkıcı diyeni allah çarpar. adamın ağzı çemçük çemçük olur.

taa x faktor bilmem ne yarışmasında söylediği incir şarkısındaki sesini, iniş çıkışları dinleyin, sonra sadem parçasını nasıl söylediğine bir bakım, gelin günümüze içimizdeki duman ile devam edin. içiniz titremiyorsa daha ne diyelim.

bu adam iyi bir sanatçı beyler bayanlar. şarkı söylediği zaman alıp görürüyor insanı.

umarım uzun süre dinlemeye devam ederiz.
  • size tavsiyem, bu kardeşimizin/abimizin şarkılarını dinleyin ama kliplerini izlemeyin. bilmiyorum, çok fazla durgunluk veriyor klipleri galiba. fakat sesini beğeniyorum ve özellikle hüzünlü şarkıları iyi yorumluyor, hoş, farklı mahiyete sahip şarkıları yorumladı mı bilmiyorum ama yorumlasaydı da uyumsuz olurdu bence.

bu nasıl veda isimli şarkıyla beni gece gece yas-ı matem moduna sokmuş şarkıcıdır.
  • az önce şok geçirmemi sağladı, sağ olsun.
    radyoda duymamla, "oha yavuz çetin şarkısı" dedim.
    mis gibi okumuş adam" sadece senin olmak istedim'i.

seviliyorsun reyiz.
    yavuz çetin, sen zaten kalbimizin en güzel yerindesin.

youtube kontrolü: şarkıyı 2 yıl önce seslendirmiş. mağara soğuktu arkadaşlar. keşke ilyas da olsaydı, uzun hava patlatırdı üzgün gözlerle.
  • bu gece profesyonel cs go oyuncusu xantares’in yayinina katilmis deli gibi cs oynayan sarkici. resmen sok etti beni..

cok mütevazi ve cok güzel sese sahip bir kez daha gördük. insanlari kirmadi ve yayin sonunda canli olarak gitarla incirler sarkisini söyledi. resmen playback gibiydi..
  • saçına sıçtığım dediğim keçiören bebelerinin ünlü versiyonu olup giden eski yakışıklı, temiz yüzlü insan.

yiyenim sana şu kutsal sözlükten 2 çift nasihatım var:

nasihat 1) sana bu imaj yakıştı, koç gibi oldun be ilyasım diyen her kimse onu bi hayatından def et derhal valla billa, ondan bi cacık olmaz sana. aha buraya da yazıyorum bu aklı veren kimse o senin düşmanın, sinsi, nalet bi şey, onun ben sıfatına sıçam, aklına tüküreyim.

nasihat 2) eski temiz saçlı, düzgün tipine geri dön en acilinden. ailemizin ünlüsü ol tekrar.

imajı siktir et kardeş senin sesin var. hadi hayırlı cumalar..
hesabın var mı? giriş yap