şükela:  tümü | bugün
 • windows live messenger 8.1 sürümüne sahip şanslı (?) insanların katılabilecekleri kampanya. isminizin yanına mavili yeşilli ufak bir ikon olarak çıkan bir kod ile katılabiliyorsunuz, açtığınız her yeni konuşma penceresi ile elde ettikleri reklam gelirlerinin (ufak da olsa) bir miktarını seçtiğiniz kuruma bağışlanıyor, hem de sizin cebinizden (zaten ödemekte olduğunuz internet parasından başka) bir para çıkmıyor.

  seçebildiğiniz yardım kuruluşları - yazdığınızda i'm ikonuna dönüşen kodları:

  amerikan kızılhaç - *red+u
  boys & girls clubs of america - * bgca
  national aids fund - *naf
  national multiple sclerosis society - *mssoc
  ninemillion.org - *9mil
  sierra club - *sierra
  stopglobalwarming.org - *help
  susgan g. komen for the cure - *komen
  the us fund for unicef - *unicef

  "e bunları amerikan, bana ne" diyebilirsiniz tabi, ama demeyin. mesela susan g. komen, göğüs kanserine kesin çözüm ve tedavi arıyor. veya stopglobalwarming.org, eşşek gibi karbondioksit üreten ve bunu umursamayan amerika'nın küresel ısınmaya karşı bir şeyler yapmasını amaçlıyor. veya national multiple sclerosis society ms konusunda en çok çalışma yapan yerlerden birisi, yani bunların size de faydası dokunacak. ki, ninemillion.org amerikan falan da değil, dünya üzerindeki sayıları 9 milyonu geçen çocuk mültecilere yardım amaçlı unhcr kuruluşu.

  sevgi isimli bir kullanıcıyı örneklersek, unhrc'ye katkıda bulunmak isteyen çocuk mülteciler konusunda duyarlı bu arkadaşımız ismini "sevgi"den "sevgi *9mil"e çevirdiğinde, ismi "sevgi [mavili yeşilli i'm ikonu]" olarak görünecek, ve açılan her yeni konuşma penceresi minicik de olsa bir katkıda bulunacak.

  haydi katılın bre.
 • (bkz: i am)
 • i'm very sirius! (bkz: sirius/@ibisile)

  now, i'm what i'm not, but once used to be. or,
  now, i'm not me, i was like once.
hesabın var mı? giriş yap