şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın ilk smartwatch'u. ismi apple ürünlerinden çakma duruyor üstüne üstlük applicationlar da iphone / ipod simgelerine sahip olunca, bu kadar çakmalıkla başarısız olacağını düşünüyorum. 25-27 ekim gibi çıkacakmış. preorder fiyatı(?) 249€.

ilgilenenler için http://www.imwatch.it/
  • telefonunuza baglanabilen bir saat bu. telefon degil. icine sim kart almiyor. sadece bluetooth'la telefonunuza baglanip internet uzerinden birseyler yapiyor ancak teknolojisi konusunda tam olarak bir aciklama yok websitesinde. android kullandigi ve telefonun tethering ozelliklerinden faydalandigini soyluyor sadece.

ancak bunlari iphone'la yapip yapamadigi belli degil. biraz havada bir websiteleri var.

bir de fiyatlari €249'dan basliyor, €10000'in uzerine cikiyor.

benim tahminim, boyle seylere gerek yok. apple'in ipod nano'nun saat olarak da kullanildigini gorerek daha fazla saat sekilleri eklemesinin ardindan ipod nano'ya bluetooth ekleyip, bluetooth uzerinden iphone'lara baglanti kurdurup tum telefonu oradan idare ettirecegini dusunuyorum.
  • allah belasını versin bu ürünün de üreten firmanın da
    1 seneden f oluyor sipariş vermiştim pre-order şeklinde ürün elime 2 ay önce geçti
    hiçbir fonksiyonu düzgün çalışmıyor, telefondan konuşmak için saati ağzının içine komple almanız gerek.
    gerçi konuşmada toplasan 10 saniye sürüyor o yüzden cambazlık yapmaya da gerek yok. zaten bu ürün ilk çıktığında bir ümit ürünün patlama yapacağını düşünen girişimcilerin ürünü gördükten sonra siteyi ne hale getirdiğini görebilirsiniz http://www.imturkiye.com/
    satmayı düşündüm ama alan bir yerde yakalar döver diye elimde patladı 249 euro artı vergiler
  • turkcell tarafından 900 tl'ye satışına başlanmış.

link
  • müzik dinleyebilme, mailleri kontrol etme instagram twitter gibi uygulamaların güncellemelerinin görülebilmesi başta gelen özelliklerinden ios ve android cihazları ile uyumlu çalışması da önemli ama şarj sorunu yine karşımıza çıkıyor fazla tutulacağını sanmıyorum. bence çok da gerekli olmayan bir teknoloji.
  • üreticilerin dükkanı kapatıp gittiği "sözde" akıllı saat firması. siteleri bile uçmuş