şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: http://www.imageshack.us/)

  internet uzerinde dijital icerikli dosyalarinizi host etme ihtiyacinizi gidermeyi amac edinmi$ bir web sitesi. kullanicilarina 1 mb'e kadar olan dijital icerikli dosyalarinizi bedavaya yayinlama imkani sunmakta.
 • sitesinden indirilen program ile sağ tuş menüsüne yerleşen süper hizmet.
  bilgisayarınızdaki herhangi bir imaj dosyasını tek tuş ile internete koyabiliyorsunuz, daha sonra imajın adresini gösteren site açılıyor, istediğiniz yere link veriyorsunuz.

  mesela: http://img329.imageshack.us/…/4108/sabrina221ix.jpg *
 • güzeldir, hoştur, lakin çok tıklandığı, kendisini çok kullanan sitelere, bir zaman sonra kısıtlama uygular. bir forumda kullanırsınız, bir bakmışsınız, forum sayfalarında fotolarınız yerine, sarı bir kurbağa var.

  resim yerine, imageshack'in sarı kurbağasını gördüğünüzde, paniğe kapılmayın. mouse cursorünü, fare imlecini, kurbağanın üzerine getirin; sağ tıklayın. sonra, gelen menüden, properties, özellikleri secin. bir küçük pencere açılacak ve burada bir internet adresi göreceksiniz, bu aradığınız resmin adresi. bu adresi kopyeleyin ve internet explorer'da -diğer browserlar sorun çıkartabiliyor- adres sütununa yapıştırıp, enter'a basın.

  resminiz %95 ihtimal, açılacaktır. bilmeyen çoktur bunu, yazıldı, ekşi sözlük okuyanlar öğrendi; kazandı. sizde şukelanızı esirgemeyin.

  edit: bu numara, yukarda yazılan, islevselligi turk forum sitelerinde düşükmüş, bizim forumcular öyle bir abanıyormuş imageshack dahil bazı siteler illallah demiş, banlemis toptan; geçte olsa haber geldi. o yüzden bizim forumcular imagevenue filan kullanıyorlamış. forumculardan yukarıdaki açıklamada yazanları harfiyen yaptık resimler yine açılmıyor, niye açılmıyor, allah senin cezanı versin diyen olursa, uyaralım.
 • popüler blog sitelerine direk blog olarak resim yüklemenizi sağlar, süperdir.
 • kolayca (bir seferde 1mb.'a kadar) resim upload'ı yapabilme imkanı verir. flickr'dan farklı olarak mecburi değildir..
  ancak upload ettiğiniz resimleri görmek, düzenlemek, silmek vb. $eyler için register olmak faidelidir..* 1 saat içinde 100 mb'dan fazla bant geni$liği çektiyse, o resim kısa süreli olarak inaccessible olur..
 • imagevenue bir yıl boyunca tıklanmayan linklerdeki resimleri silerken, bu kurbağa, resimleri ilelebet host edeceğini iddia etmektedir. iddialı doğrusu.
 • son zamanlarda sapıtmıştır. sitede çeşitli atraksiyonlara girdiğinizde (upload, download, hopload v.s.) bazen küçük bir pencere daha açmakta (ki bu pop-up'ımsı bir şey). ve açılan zımbırtı da son zamanlarda giderek artan "bilgisayarında virüsler, trojan'lar cirit atıyo olm! bi evet de yepisyeni yapayım pc'ni" kandırmacasıdır. kanmayın.
 • son 1-2 saattir sürekli error veren site.
 • artık o kadar yavaşladı ki , oturup jpg i ben çizsem daha hızlı olur.
 • bu siteye upload edeceğiniz dosyasının illa ki sabit diskinizde olması gerekmez. url verip de upload yapılabiliyor. dosya sınırı 1,5 mb'a çıkmı$.

  kasım 2003'te açılan site, alexa'nın son 3 aylık ortalamasına göre 36. sırada. kullanıcılarının %8,7'si birle$ik devletlerden, %2,2'si türkiyeden.