şükela:  tümü | bugün
 • bunlar tam olarak öğle rakısı müziği yapıyor. tam o keyif anına yakışacak bir tarzları var. güneşli bir hava, masada hafif mezeler, yanında iki üç duble rakı yuvarlıyorsun, belki bir kaç dost da hemen yanıbaşında oturuyor. bir yandan da püfür püfür bir rüzgar var.

  işte tam o anın müziği bunlarınki.
 • 27 aralık 2011 saat 20.00'da iş sanat kültür merkezinde konser verecek olacak grup

  önce eski yunan ezgilerinden ve balkan müziğinden sample’lar alın… bunların üzerine kesintisiz ritim parçalarıyla örülü canlı perküsyon, davul ve hip-hop sample’ı, rumba ve samba tınıları ekleyin… tüm bunları balkan lezzetiyle sunulan saksafon, klarnet, trompet ve tulum ile karıştırın… biraz da rembetiko çıkışlı buzuki tınıları, çingene gitar rifleri ve çello ekleyin… işte karşınızda imam baildi!

  eski yunan ezgilerini ve balkan müziklerini buluşturan, birbirinden güzel melodilerin üzerine hip-hop, rumba ve samba renkleri ekleyen imam baildi müziklerini “global pop” olarak tanımladıkları 2007 çıkışlı ilk albümlerinden sonra bu kez orijinal besteler ve mikslerin yanı sıra la hip-hop grubu delinquent habits ve ispanyol grup ojos de brujo’dan maxwell wright ile gerçekleştirdikleri ortak çalışmalara yer verdikleri the imam baildi cookbook albümüyle iş sanat’a konuk oluyor.

  bugüne kadar massive attack, ojos de brujo, gogol bordello gibi önemli grupların konserlerinde ön grup olarak sahne alan topluluk, dünya müziğinin yeni yıldızları olarak dünyanın en prestijli festivallerinde sahne alıyor.

  40'lı, 50'li ve 60'lı yılların yunan müziğini remiksleyen orestis ve lysandros falireas kardeşler tarafından 2005 yılında kurulan imam baildi’nın uzun zamandan beri merakla beklenen bu özel ve keyifli çalışması komşuda pişen birbirinden güzel lezzetleri aynı sofrada buluşturuyor.

  aralarında bir şaka olarak yaptıkları müziklere “imam baildi” göndermesi yaparken, müziklerini tıpkı bol malzemeli ve lezzetli hazırlanan imam bayıldı yemeğinden ayrı düşünemez hale gelen grup, ilk olarak eski müziklerden çok eski müziklerle yapılan dj prodüksiyonlarını cazip bularak yola çıkmış.

  fransa’dan ünlü dj cam’in caz şarkılarından, ya da moby’nin eski disko ve funk şarkılardan alıntılar yapması gibi bir fikirle eski yunan ezgileri üzerinde çeşitlemeler yapmaya başlamışken, tozlu raflardan çıkan plaklar zamanla müziklerinin ayrılmaz bir parçası olmuş.

  çocukluklarında babalarının plak şirketi eski yunan müzikleri yayınlayan küçük bir şirket olarak yunanistan’da çok iyi bilinirken, şimdi iki kardeş geleneksel müziklerini çağdaş bir sunumla tüm dünyaya ulaştırıyor.

  ücret: 22,5-55,5 tl
  yer: iş sanat kültür merkezi (istanbul)
  tarih ve saat: 27 aralık 2011 – 20.00

  http://www.haberbosnak.com/…am-baildi/#.tswh9z2xu7s
 • sıcaklar da bastı amk, insanda yalın ayak başı kabak ege'nin derin kıyılarına delicesine topuklama arzusu uyandıran müziklere imza atan nefis grup.

  http://www.youtube.com/…p8d2lbsyfea&feature=related
 • den thelo pia na xanartheis adlı şarkılarıyla insanın içini kıpır kıpır eden, adeta kelebekler diyarına çeviren, şarkılarının büyük çoğunluğu sanki bir plaktan çalınıyormuşçasına kulağa gelen pek bir güzel yunan grubu.
 • (bkz: imambayıldı)
 • eski yunan şarkılarından sample'ları modern ritimlerle remixledikleri orjinal bir albümleri vardır.
 • ilk ve su ana kadarki tek albümlerini 2007'de çıkarmış elektronik balkan müziği olarak adlandırdıkları pek hoş bir müzik yapan yunanlı grup. anne babalarından kalma eski plakları dinleyerek ve o sample'ları kullanarak işe koyulmuşlar. çok sıcak komşu müziği işte. merak edenler için daha fazla bilgi aşağıda.

  http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/10844800.asp
 • iş sanat bunların konser vermesi gereken en son yerdi sanırım, neyseki grubun rapçisi ve afrikalısı zorla milleti ayağa kaldırdı da grekoromen dans etmekten kurtulundu. iyiler oldukça iyiler.
 • hip hop ve latin ritimlerinin balkan ezgileri ile karışımı harika müzik yapan eğlenceli yunan grup.
  orestis ve lysandros falireas kardeşler tarafından kurulmuştur.
  eski yunan şarkılarını plak şirketi sahibi olan babalarının arşivinden gün ışığına çıkarıp yeniden yorumluyorlar.

  http://www.youtube.com/…rfhrhitarbu&feature=related