şükela:  tümü | bugün
 • garip isimli gaziantep lokantasi antepe gidenler bilirler zira bir aksam yemegi kesin orada yenir. her cesit kebap yaparlar baklavalarının tadindan yinmez.
 • kurulusu cok eski zamanlara dayanan ve ekol olmus mekan. otantikligini halen korumaktadir.
 • lokanta, ismini kurucusundan alir. 1880'li yillarda acilmis. epey bir suredir, sanirim 30-40 yildir da torunlardan talat isletmekte gaziantep'in uzuncarsi mevkiindeki bu lokantayi. cavusoglu vs. gaziantep disinda daha cok taninsa da gercek antep lokantasi burasidir. disaridan gidenler, biraz esnaf lokantasi havasi sezerler, ki normaldir, antep'te lokantanin yemegine bakar insanlar, servisine degil. baklavasi, lahmacunu ve ezmeli kebabi ozellikle takdire sayan..
  mitat enc, uzun carsinin ululari adli kitabinda bolca bahseder, bu lokanta ve cevre esrafindan..
 • baska sehirden gelip, memleketindeki tanidiklara antep baklavasi goturmeye niyetlilerin bunun icin hazirlanmis ozel kuru baklava bulabilecekleri gaziantepteki lokanta ve tatlici.
 • antepin en meshur kebapcisi olmasina ragmen urfanin kebaplariyla yarisamaycagini dusundugum ama duble fistikli baklavasi mutlaka yenilmesi gereken kohne goruntulu lokanta
 • daha önce üzerinde biber salçası yapılmış hamam oturağı üzerinde yıkanırken takımları yanıp, ev ahalisini önüne katıp kovalayan kişi
 • dunya uzerinde yiyebileceginiz en lezzetli ali nazik buradadır.birde yanında tasın icinden kepceyle icilen ayranı yok mu?off
 • dünyanın en lezetli şark yemekleri lokantasıdır. bir oturuşta insaan hızını alamayıp dünyayı yiyebilir. sonrasında yenen tereyağlı fıstıklı baklavanın tadına doyum olmaz. antep'i ziyarete gelen turistlerin de otobüslerle bir müzeyi ziyaret edermişçesine, ciddi bir saygı ile burayı doldurduğuna tanık olmuşumdur. fekalade güzel yemek yapan bu mekan akşamları erken sayılabilecek bir saatte kepenklerini indirir, pazar günleri ise hiç açılmaz. sırf burada yemek yiyebilmek için uçak biletini pazardan pazartesiye erteletmek elzemdir.

  (bkz: baklava/@deepdiver)
 • sıralamayı yanlış hatırlamıyorsam öncelikle fındık lahmacun getiriyorlar sonra ufak bi tabakta kuşbaşı domatesli bişeyler ardın ufak bir kebap sonra öldürücü darbe olarak da patlıcanlı kebap.yuvarlama ve salataları saymıyorum bile,hele tatlıdan hiç bahsetmiyorum.
 • hakkındaki methiyeleri okuyunca abartı gibi gelen, bir defa gittiğim, "orada yediğim kebapsa, ben bunca senedir ne yiyordum?" dedirten lokanta. sırf orada bir yemek için gidilebilir antep'e, ne var ki, uçak saatleri antepli işadamlarının sabah gidip, akşam dönmesine göre ayarlandığı için, bir de gecelemek gerekir. başka birşeyle kombine edip gaziantep'e gitme imkanı yoksa, çılgın bir anda bu da yapılıp, bonus olarak katmerli bir kahvaltı edilir. kesinlikle değer.