şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1.7 milyar tl'lik bütçedir. buna karşılık fen liselerinin bütçesine baktığımız zaman 109.6 milyon tl'de kaldığını görüyoruz.

  kaynak

  sonuç olarak çocuklarımız bilim yerine dine yönlendiriliyor.

  ülkemizde gelişme sıfır, bilime destek yok, çoğu lisede laboratuvar bile yok, fizik-kimya-biyoloji konularında iş bulmak aşırı zor, mühendislik yok. başkalarından al-kullan ya da kopyasını yap metodu mevcut.

  hatta yerli üretim olarak övündüğümüz savunma sanayimizde yapılan tank, uçak vs. projeleri bile aslında yerli değil!!! gidin araştırın, dışını biz yapıyoruz, bilgisayarlı kısımları, motorlarını vs. dışardan alıyoruz.

  aslında boşuna konuşuyorum, ülkemizin gittiği yeri görmek için aşağıdaki projelere bakmak yeterli olacaktır.

  bir selam da bizden size selamünaleyküm

  kötü söz söylenen kavanoz projesi

  tillo evliyalarının kerametleri

  kansere karşı dua projesi
 • koskoca bir türkiye cumhuriyeti'nin imam ve hatip ile kalkınamayacağı, doğru düzgün yönetilemeyeceği gerçeği karşısında geleceğe yapılan son derece ahmakça bir yatırım olduğu su götürmez gerçek.

  karamsarlığa kapılmamak elde değil gerçekten.

  imamlık gönüllü bir iş değil miydi? dinden başka bir bilgiye sahip olmayan bir nesil ile neyi nasıl başaracağız?
 • milli eğitim bakanlığındaki fetöcülerin işi değilse, açık açık bir karşı devrim hareketidir.

  meb'in 2017/19 eğitim bütçesi:
  fen liseleri: 109.666.000 tl
  imam hatip liseleri: 1.723.000.000 tl

  http://mobil.hurriyet.com.tr/…-acikliyorum-40505076
 • sonunda ecdadlarımızın mezar taşını okuyup dünya üzerindeki bütün bilimlerin sırrını çözebileceğimiz bir hareketin adımıdır.

  işiniz gücünüz küçümsemek. fen lisesi nedir ki? okumuş, bilgili çocuklar neyinize yarayacak?
 • dün haberlerde gözlerim kanayarak izledigim haber. sasirtti mi ? hayir. öbür dünyayı kurtarmak için bu kadar yatırım yapmaları normal, çünkü bu dünyada toprak onlari kabul etmeyecek, günahları o kadar fazla ki bu nedenli yatırım yapıyorlar. simdi bu isin onların lügatına göre olan açıklaması

  ancak bu taraftan baktıgımızda görüyoruz ki, bu imam hatip liseleri, birilerinin gerçekten arka bahçesi ve ideolojik oryantasyon olarak, devlet bürokrasisinin, siyasi kadroların, sermayenin ve medyanın gelecekteki elitlerini olusturmak için kullandıgı bir aygıt halini aldı.

  bundan 10-20 sene sonra akp gitse bile fikri devam edecek, önemli olan da bu zaten onlar için. dolayısıyla benim senin verdigin vergileri sadece bir yere aktarmaları onlar açısından ideolojik olarak gelecege yatırımdır.
 • daha vahim olarak fen lisesi müdürlerinin imam hatip mezunu, din bilgisi branşından seçilen kişiler oluşu. yorumsuz.

  (bkz: #45196291)
 • artık düşman füzelerinden cevşen ile muska ile korunuruz. sonra da batı islam alemini sömürüyor ondan islam dünyası geri kalmış.
 • hakika dindar imamlar,hafizlar,ilahiyatcilar yetistirsek can kurban.onlarda namuslu,dürüst,vefali,iyi ahlaklı,yetim -öksuz hakkina göz dikmeyen millet yetistirseler ne alada.bizde dincilik arttikca bakin dindarlik demiyorum,sahtekarlik ,hainlik,nankörluk,ahlaksizlik artiyorsa orda bir anormallik vardir.demekki ya bizde dini egitimde sorun var yada bizim insanimizin karakteri büyük sorun bir türlu adam edilmiyor ya din adamlarimiz ya milletimiz yada hepimizin karakteri sorunlu.
 • 2013 yılı verilerine göre ülkemizde;

  144 adet fen lisesi,
  2074 adet imam hatip lisesi vardır.

  kaynak;
  ihl
  fl

  (bkz: kaynak olarak wiki linki vermek)

  okul sayılarına bakıldığında bütçe orantısı doğru kurulmuş gibi görünmektedir.

  ancak sorun, bu kadar ihl lisesinin gerçekten ihtiyaç olup olmadığıdır. ayrıca insanımızın fen lisesi talebinin olmasına rağmen neden yenilerinin açılmadığıdır.
  söz konusu talep fen liselerinin taban puanlarından açıkça anlaşılabilir.
 • bir fen lisesine karşılık 20 ihl düşüyorsa normal olandır. yok eğer 1 fen lisesine 1 ihl düşüyorsa ayıptır, günahtır.