şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir konsept olarak sunulduğu duyurulan lise türü. ilk başta şaka zannetmiştim tam şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik diyecektim ki, ciddiymişler. imam hatip fen lisesi, evrimi yasaklama, tübitak ın efsanevi buluşları, namaz kılan robot derken ne kafalar yaşanıyor bu memlekette. milletçe ne kullanıyoruz, suyumuzda ekmeğimizde bonzai mi var
  kaynak keşke kıçım olsa ama maalesef bu
 • (bkz: imam hatip lisesi öğrenci profili)

  oluşturulmaya çalışılan 'belirli zihniyete sahip' yeni neslin sadece aptallardan oluşmaması gerektiğine karar verilmiş olsa gerek ki imam hatip fen ve imam hatip sosyal bilimler lisesi adı altında yeni öğretim sorunları yaratılmış.

  dediğim gibi -bknz. kısmında- bu ülke insanının geleceğine belirli bir profil çizilmektedir.
  milli ve manevi değerlerimiz şuursuz bir şekilde evriltilmekte, toplumun bağları koparılmaktadır.

  geleceğin kusurlu zihniyetlerinin yuvası buralar olacaktır. ülkede daha doğru düzgün bir din insanı bile yokken birilerinin kendince oluşturduğu dine biat eden nesil:

  "cehaletin aktif halidir ve tehlikelidir."

  ülkenin gelecekteki toplumsal kimliği konusunda tedirgin olmamız gerektiğinin başlıca sebeplerinden birisidir.

  güce tapan kurumlar, özel şirketler varken mevcut sistemin yetiştirdiği mühendis mi ar-ge alır yoksa sadece işini yapmak isteyen mi? doktor, avukat, öğretmen...

  kutuplaştırmanın uç noktası olduğu gibi aynı zamanda (bkz: pisa) sınavındaki saçmalığın, imamhatiplerin başarısız oluşunun üstünü kapama ve imamhatiplere itibar kazandırma çabasıdır.

  belirttiğim gibi - bknz.da- sorun imamhatiplerde değil sorun açılan okul sayısı ve verilen imkan arasındaki orantısızlıktır.
  yakında muhafazakar olan şehirlerde 'senin kızın neden imamhatip fen lisesi yerine normal fen lisesine gitti? ateist mi olacak?' gibi baskılar başladığı zaman anlayacaksınız dediklerimi.

  ve, çok geç kalmış olacağız. 16 yıldır olduğu gibi... her zamanki gibi. biz bu topluma çok geç kaldık...

  -sona doğru da sosyal mesajı verip fularımı salladım. şimdi de entel gidişi yapıyorum. arrideverci!-
 • buradan sayısının ne kadar fazla olduğu görülebilir.

  anlamadığım şey madem fen ve sosyal ağırlıklı lise olarak eğitim vereceksin ismi neden imam hatip lisesi. çoğunda da ingilizce yabancı dil olarak veriliyor. bazılarında arapça seçilmiş.

  ama en dikkat çeken kısım karma eğitimi fiilen bitirmiş olması. bu tür okulların çok çok büyük bir bölümü karma değil.

  şu okulların eğitime katkısı ne olacak acaba çok merak ediyorum. hem bilimsel hem dinsel eğitim bir arada nasıl yürüyecekse artık...

  edit: linkteki sayfa kaldırılmış.
 • -bugün konumuz dünyanın yörüngesi ve güneş sistemi arkadaşlar.

  +hocam bunlar kuran'da var zaten.

  -tamam diğer konuya geçelim?

  +var var onlar da var.
 • gerçekleşmiştir.

  http://www.hurriyet.com.tr/…sesine-ziyaret-40758094

  "denizli'de merkezefendi belediyesi tarafından şirinköy mahallesi'nde yaptırılan türkiye'nin ilk ve tek imam hatip fen lisesi'nde inşaat çalışmaları sürüyor. milli eğitim bakanlığı müsteşar yardımcısı muhterem kurt ve milli eğitim bakanlığı din öğretimi genel müdürü nazif yılmaz, yapımı süren imam hatip fen lisesi'nde incelemelerde bulundu.

  merkezefendi belediyesi'nin projelerinden biri olan, şirinköy mahallesi'ndeki inşaat çalışması süren imam hatip fen lisesi'ni gelen müsteşar yardımcısı kurt ve din öğretimi genel müdürü yılmaz, inceleme yaptı. merkezefendi belediye başkanı ak partili muhammet subaşıoğlu da okul hakkında bilgi verdi.

  başkanı subaşıoğlu, imam hatip fen lisesi'nin marka bir okul olacağını belirterek, "merkezefendi belediyesi olarak ilçemize kazandırdığımız imam hatip fen lisemiz artık eğitime hazırlanıyor. yapımında son aşamaya gelinen lisemizi, milli eğitim bakanlığı müsteşar yardımcımız muhterem kurt ve din öğretimleri genel müdürümüz nazif yılmaz inceleme ziyaretinde bulundu. lisemizin tüm detaylarını aktardık" dedi."