şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 'türkiye 21. yüzyılın gazali'sini yetiştirmelidir' diyecek kadar geri kafalı olan mehmet şevki eygi'ye göre bile mektup dahi yazamayacak kadar düşüktür.

  varsa yoksa , hamaset, yobazlık. iş adam gibi eğitim vermeye gelince, o ders kutsal saydıkları arapça bile olsa, ortada gözükmeyenlerin sürekli çoğaltmaya çalıştıkları liselerlerden mezun olan çocuklar, yıllarını boşa geçirmiş oluyorlar. oysa ki en azından arapçayı hakkıyla öğrenebilseler bu ülkeye faydalı olabilirlerdi. arap dünyasını tanımak ve sağlıklı ilişkiler kurabilmek için iyi arapça bilen insanlara ihtiyacımız her zaman olacak.

  --- spoiler ---

  imam hatip lisesinde yıllar boyunca arapça okuyor, mezun oluyor, arapça bir kitap okuyamıyor, arapça bir mektup yazamıyor, bir arap ülkesinde edebî ve kültürel sohbet yapamıyor… ne acınacak durum!
  --- spoiler ---

  yazı
 • verilen daha doğrusu verilmeyen diğer eğitimlere göre bakınca ileri derecede olması gereken fakat olmayan seviyedir.

  tüm sınavlara ve araştırmalara bakarak elde ettiğimiz sonuçla bu çocuklar; fen, edebiyat, geometri, coğrafya, tarih, biyoloji, felsefe, mantık, matematik gibi bilimleri neredeyse hiç bilmeden mezun oluyorlar. e peki en iyi olmaları gereken din bilgisi, o da yok. kaç sene eğitim gören çocuklar arapça konuşamıyor, yazamıyor, okuyamıyor. o kadar sene eğitim namına bir gelişme yaşanmıyor.