şükela:  tümü | bugün
 • evet değerli yurdum insanları.

  liselere giriş sınavından sonra tercih ekranı yapılacak web sitesinde 5 tercihten biri mutlaka imam hatip lisesi olmak zorunda. yoksa ekran ilerlemeyecek ve sistem çalışmayacak.

  milli yazılımcılarımız tarafından geliştirilen bu uygulama ile daha çok badem bıyık yetiştirilmesi planlanıyor galiba.

  kaynak~

  edit: gelen mesajlarda sistemi deneyenler imam hatip yerine meslek lisesi seçildiğinde de sistem çalışıyor demiş. evet incelemelerde 5 tercihten birinin imam hatip ya da meslek lisesi olması mecburi. peki bu hangi gerçeği değiştiriyor. gelişmiş ülkelerin sistemleri incelendiğinde nasıl büyük bir yanlışın içinde olduğumuz görülecektir.
 • haber sitelerine düşen enteresan olay.
  lise tercihlerinde öğrenciler imam hatip ve meslek liselerini tercihlerine eklemek zorundalar.

  kaynak
 • "liseye geçiş sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 milyon öğrencinin tercih süreci başladı. okul tercihlerini 2-13 temmuz günleri arasında yapacak öğrenciler, 5 tercihten birine imam hatip lisesini yazmak zorunda.

  temel eğitimden ortaöğretime geçiş (teog) sisteminin yerine getirilen ve bu yıl ilk kez uygulanan liseye geçiş sınavı'nda (lgs) 1 milyon öğrenci ter döktü. 2 haziran'da yapılan iki oturumlu sınav öğrenciler için ağır geçerken, özellikle matematik sorularının zorluğu on binlerce adayın puanını aşağı çekti.

  sözcü'den saygı öztürk'ün haberine göre, sınav öncesi başlayan belirsizlikler sınav sonunda da sürüyor. meb, lgs'den önce yapması gerektiği uyarıları sınav sonrası gecikmeli yayınladığı 'lgs tercih kılavuzunda' yaptı. adayların 2 temmuz ile 13 temmuz tarihleri arasında okul tercihlerini yapması gerektiği duyuruldu.
  'yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması' işlemleri e-okul üzerinden ve ortaokul müdürlükleri üzerinden başlatıldı. kılavuzda yer alan birtakım bilgiler kafaları karıştırdı.

  'imam hatip ve meslek lisesi tercihi yapılmazsa nitelikli okul ekranı açılmayacak'

  kılavuzda; lgs'de derecelik alan ve ilk 120 bine giren öğrencilerin de imam hatip lisesi ve meslek lisesi tercihi yapmaları zorunlu olduğu yazıldı.

  5 tercih hakkı olan ancak imam hatip lisesi tercihi yapmayan öğrencinin, nitelikli okul olarak adlandırılan ve sınavla öğrenci alan okulların ekranı açılmayacağı belirtildi."

  kaynak: [https://tr.sputniknews.com/…-lgs-tercih-imam-hatip/ https://tr.sputniknews.com/…-lgs-tercih-imam-hatip/]
 • sen yazmasan ben yazmasam başlığa, nasıl çıkar meseleler aydınlığa..?

  (bkz: akp iktidarında yaşanan muasır medeniyet hamleleri)... nden... ilk değil... son hiç değil...

  şimdi mevzu ülkeyi ve geleceğini ilgilendiren en önemli meselelerden...

  fekat gel okuyama ki, böyle önemli bir meseleyi, ileri demokratik ülkenin en demokratik ortamı ekşi miydi çürük müydü artık birbirine karışmış ortamı sözlüğümüzde; başka bir çok kelime ile birlikte imam ve hatip kelimelerini içeren başlıkları sözlük yönetiminin otosansürü nedeni ile sol frame'de gösteremiyoruz... sözlüğümüzde yazdıklarımızın doğru olması zorunluluğunun daha baştan reddedilmiş olması hasebi ile; hem sol frame yasağını protesto etmek, hem ince sesli uyumu açısından bu halinin daha doğru olduğunu düşünüyor olmam ve de hem de açtığımız başlığın da doğru olmayabileceği varsayımına hafifçe arkadan yaslanarak, sözlük yönetimi tarafından mecbur da bırakılıyor da olmamız hasebi ile de başlık tarafımdan imem ve hetip'leştirilmiştir...

  --- spoiler ---

  ''liseye geçiş sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 milyon öğrencinin tercih süreci başladı. okul tercihlerini 2-13 temmuz günleri arasında yapacak öğrenciler, 5 tercihten birine imam hatip lisesini yazmak zorunda.''

  --- spoiler ---

  https://tr.sputniknews.com/…-lgs-tercih-imam-hatip/

  yoksa arkadaşlar benden önce sabahtan beri bu önemli meseleye parmak basmışlar...

  ama o ne sol frame'de görükmüyor... madem öyle oku böyle...

  (bkz: lise tercihinde imam hatip zorunlu oldu)...

  (bkz: imam hatip tercih etmenin zorunlu olması)...

  (bkz: imam hatip yazmazsan ekran açılmayacak)...
 • eğitimin resmen özelleşmesidir. paran varsa özelde oku yoksa imam hatipte demektir. seçimden önce olsa, imam hatiplerinizde ateist bir nesil yetişecek zorlamanız yüzünden diye öngörürdüm ama seçimden sonra anladım ki bu halk eğitilmez ve ciddi anlamda düşük zeka seviyesine sahip. o yüzden artık mücadele edesim de yok. ben kendimi kurtarırım da yeni nesile yazık oldu. çoçuğumu imam hatipe göndermektense burger kinge kasiyer olarak veririm daha iyi. bir şey öğrenme imkanı var. allah falan ne yok zeus. bayılıyorsunuz mitolojik masallara yamuk kafalılar.
 • çok mağdur olunan ikna odalarından, ikna etme ihtiyacı bile duyulmayan zorunlu tercihlere...

  imam hatipli tercihini seve seve yapan ilerlesin evladım...

  demokrasi ilerleyemiyor...

  (bkz: ileri demokrasinin çok ilerleyip gözden kaybolması)
 • anayasa'nın laiklik ilkesine aykırıdır. ancak konu anayasa bile olsa çıkıp bunu söyleyecek ya da gereğini yapacak kurum ve kişiler maalesef kalmamıştır.

  (bkz: yeni türkiye)
 • vardı bu başlıktan (bkz: lise tercihinde imam hatip zorunlu oldu)
 • dürümcünün marifeti yüzünden saçma sapan bir başlık halini alan konu.

  sansürsüz sözlükmüş. sikimin sözlüğü.
 • çember daralıyor.. çok yakında olacak şey: devlete gönder dini eğitim alsın, yok istemem diyenler özel okullara..