şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet değerli yurdum insanları.

  liselere giriş sınavından sonra tercih ekranı yapılacak web sitesinde 5 tercihten biri mutlaka imam hatip lisesi olmak zorunda. yoksa ekran ilerlemeyecek ve sistem çalışmayacak.

  milli yazılımcılarımız tarafından geliştirilen bu uygulama ile daha çok badem bıyık yetiştirilmesi planlanıyor galiba.

  kaynak~

  edit: gelen mesajlarda sistemi deneyenler imam hatip yerine meslek lisesi seçildiğinde de sistem çalışıyor demiş. evet incelemelerde 5 tercihten birinin imam hatip ya da meslek lisesi olması mecburi. peki bu hangi gerçeği değiştiriyor. gelişmiş ülkelerin sistemleri incelendiğinde nasıl büyük bir yanlışın içinde olduğumuz görülecektir.
 • haber sitelerine düşen enteresan olay.
  lise tercihlerinde öğrenciler imam hatip ve meslek liselerini tercihlerine eklemek zorundalar.

  kaynak
 • "liseye geçiş sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından 1 milyon öğrencinin tercih süreci başladı. okul tercihlerini 2-13 temmuz günleri arasında yapacak öğrenciler, 5 tercihten birine imam hatip lisesini yazmak zorunda.

  temel eğitimden ortaöğretime geçiş (teog) sisteminin yerine getirilen ve bu yıl ilk kez uygulanan liseye geçiş sınavı'nda (lgs) 1 milyon öğrenci ter döktü. 2 haziran'da yapılan iki oturumlu sınav öğrenciler için ağır geçerken, özellikle matematik sorularının zorluğu on binlerce adayın puanını aşağı çekti.

  sözcü'den saygı öztürk'ün haberine göre, sınav öncesi başlayan belirsizlikler sınav sonunda da sürüyor. meb, lgs'den önce yapması gerektiği uyarıları sınav sonrası gecikmeli yayınladığı 'lgs tercih kılavuzunda' yaptı. adayların 2 temmuz ile 13 temmuz tarihleri arasında okul tercihlerini yapması gerektiği duyuruldu.
  'yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması' işlemleri e-okul üzerinden ve ortaokul müdürlükleri üzerinden başlatıldı. kılavuzda yer alan birtakım bilgiler kafaları karıştırdı.

  'imam hatip ve meslek lisesi tercihi yapılmazsa nitelikli okul ekranı açılmayacak'

  kılavuzda; lgs'de derecelik alan ve ilk 120 bine giren öğrencilerin de imam hatip lisesi ve meslek lisesi tercihi yapmaları zorunlu olduğu yazıldı.

  5 tercih hakkı olan ancak imam hatip lisesi tercihi yapmayan öğrencinin, nitelikli okul olarak adlandırılan ve sınavla öğrenci alan okulların ekranı açılmayacağı belirtildi."

  kaynak: [https://tr.sputniknews.com/…-lgs-tercih-imam-hatip/ https://tr.sputniknews.com/…-lgs-tercih-imam-hatip/]
 • eğitimin resmen özelleşmesidir. paran varsa özelde oku yoksa imam hatipte demektir. seçimden önce olsa, imam hatiplerinizde ateist bir nesil yetişecek zorlamanız yüzünden diye öngörürdüm ama seçimden sonra anladım ki bu halk eğitilmez ve ciddi anlamda düşük zeka seviyesine sahip. o yüzden artık mücadele edesim de yok. ben kendimi kurtarırım da yeni nesile yazık oldu. çoçuğumu imam hatipe göndermektense burger kinge kasiyer olarak veririm daha iyi. bir şey öğrenme imkanı var. allah falan ne yok zeus. bayılıyorsunuz mitolojik masallara yamuk kafalılar.
 • anayasa'nın laiklik ilkesine aykırıdır. ancak konu anayasa bile olsa çıkıp bunu söyleyecek ya da gereğini yapacak kurum ve kişiler maalesef kalmamıştır.

  (bkz: yeni türkiye)
 • vardı bu başlıktan (bkz: lise tercihinde imam hatip zorunlu oldu)
 • dürümcünün marifeti yüzünden saçma sapan bir başlık halini alan konu.

  sansürsüz sözlükmüş. sikimin sözlüğü.
 • gayet güzel olmuş. üstüne bir de mahalledeki kuran kursunda hafta sonları değerler eğitimi, üstüne de millet kıraathanesinde çay ve kek aldın mı mis gibi olur.
  svihs...
 • çember daralıyor.. çok yakında olacak şey: devlete gönder dini eğitim alsın, yok istemem diyenler özel okullara..
 • tercih sayıları azaltılarak yapılacak 4 nakil sürecinde öğrenci hiçbir yere yerleşemezse komisyon karar veriyormuş. veli buraya hiçbir tercih yazmadan sadece beyanda bulunuyormuş. komisyon istediği yere yerleştiriyormuş. sonra da buna velilerin tercihi deniliyormuş.