şükela:  tümü | bugün
  • imam hatiplerin ne yetiştirdiği ayan beyan ortaya çıkmışken, derhal kapatılması için başlatılması gereken kampanyadır.

http://galeri3.uludagsozluk.com/…-kızlar_227059.jpg

atatürk'le dalga geçen, milli değerlere küfreden, maklubeden başka yemek bilmeyen, hafızası tamamen hurafelerle doldurulmuş olan bir nesil yetiştirilmesini önlemek için bu tedbir derhal alınmalıdır!
  • imam hatiplerin inönü tarafından açıldığını bilen birilerinin isteğidir. ama yanlış yanlıştır ve neresinden dönülürse kârdır. bu okullar amaçlarından sapmıştır ve cumhuriyet düşmanı yetiştirmektedirler.
  • katıldığım bir görüş.

ama kapatma operasyonunun başarıya ulaşabilmesi için onun öncesinde şöyle bir yapılanmanın önüne geçebilmek gerekiyor: (bkz: halktan çok ciddi imam hatip lisesi talebi var/#59594324)

zor çamaşır.

.

ek okuma parçası: (bkz: imam hatip lisesi/#38431345)

.
  • twitter miimi haline gelmiş ve bir yığın sesli güldüren ürün çıkarmakta olan cümle.

özellikle bel-air tipinde, uzun hikayenin son kısmını değiştirmeli olan örnekleri bomba oluyor.
  • toplumdaki habis zihniyetleri körükleyen yegane şeyin baskılama veya kapatma olduğunu bir türlü fark edemeyen yüzeysel tiplerin yeni eğlencesi. muhtemelen köy enstitülerinin kapatılmasına gece gündüz lanet eden bu arkadaşlar şimdi imam hatipleri kapatarak bir şeyleri engelleyebileceğini sanıyor.

size kesinli bir bilgi: köy enstitülerini kapatanlar kendilerince "ahlaki erozyon" olarak tanımladıkları yaşam tarzını ortadan kaldırmış olmadı. tam tersine kendileri gibi düşünmeyen koca bir kitleyi karşılarına alıp, yarım asırlık bir kutup oluşturdular. ve bilin bakalım ne? aynı şekilde imam hatipler kapatılarak da din istismarcısı olabilecek bir kitlenin önüne geçilemeyecek. yalnızca sizin gibi düşünmeyenler sizden daha çok nefret edecek. ve bir 50 yıl daha mağduru oynayacaklar.

hoş, kahir ekseriyeti darbe çığırkanı, idam destekçisi, anti-hümanist ve toplum düşmanı olan bir pseudo-aydın kitleye derdini nasıl anlatacaksın? 140 karaktere sığdırılmış, boktan istihzalardan mürekkep bir toplu bilincin münevver neferlerine neyi izah edeceksin?

he, tamam kapatılsın. tamam çok komik, he.
  • komünist parti tarafından 1 mayıs meydanına taşınmış talep.

haliyle yeni şafak, fatih tezcan ve şamil tayyar gibi gerici grup ve kişi sinirinden kudurup rahatsızlanmış.

kaynak: http://haber.sol.org.tr/…zcani-rahatsiz-etti-154557
  • dün sokakta tkp'li gençlerin elime tutuşturduğu kağıdın başlık cümlesi. peki dedim gence, kapatılsın da, nasıl olacak bu? kafasını çevirdi. 10 metre sonra bu sefer başka bir genç yine aynı kağıttan uzattı. elimde bir tane olduğu halde yine aldım. aynı soruyu sordum yine. iyi, güzel de nasıl olacak? bu genç de hiç cevap vermedi ve kafasını çevirdi. merak ettim neden?ya cevabı bilmediklerinden, ya anlayamazsın dediklerinden, ya çok cool takıldıklarından. broşür dağıtıyorsun madem, amacın kamuoyu oluşturmak, farkındalık yaratmak. sahaya da inmişsin. o halde sana güleryüzle soru sorana niçin odun gibi kafanı çeviriyorsun? cevabı bilmiyor, fikir yürütemiyorsan, niçin o broşürü dağıtıyorsun? dağıttığın semt, imam hatipte en az üç çocuğu olanların semti değil ki, "vayy okudum, kafama dank etti, çocukların kaydını aldım imam hatipten" desinler. haa o semtlerde dağıtsan, herkes çocuğunun kaydını sildirir, imam hatipler boşalır mı, o da ayrı. isterdim o semtlerde dağıtabil, herkes okusun, akıllansın, imam hatipler boş kalsın. hatta eski mezunlar diplomalarını yakarak destek versin size. bu nasıl olacak, bir fikrin olsun isterdim. bu fikri insanlarla paylaşacak cesaretiniz olsun isterdim. ama en çok kendilerine insanca davranana, kafasını 180 derece çevirmeyecek gençleriniz olsun isterdim. olmazsa, o dediğiniz mucizeler gerçekleşemez çünkü.