şükela:  tümü | bugün
  • suç 12 yaşındaki kızını erkek bir imama teslim eden ailededir.
  • imamin kendisi bile ifadede kiz cocuklari icin 'magdur' diyor. birde ben bir sey yapmadim ayaklari...
    (bkz: ne dediğini bilmemek)

tanim: en az 1.5 senedir arkasinda namaz kilan cemaatin tum namazlarini kaza etmesi gereken imamdir. 40 kat sevap point veren cuma namazlarini ise unutun...
  • eskiden papazların taciz haberlerini okur, onların zaten dini bozulmuş, ruhban sınıfı yaratmışlar, normal derdik.

kuran kursuna falan o çocuk halimizle rahat rahat giderdik. şimdi kesinlikle çocuğumu bu adamlara emanet etmem. insanları islamdan soğuttu pezevenkler.
  • adam şikayetçi olmamış aga ne oluyor bu ülkeye demeyin bu insanlar zaten içimizde vardı, bu imamlar bu babalar vardı şuan ayyuka çıktılar.
  • bence çocuklara istismarda bulunmayan bir imam bulabilirsek onun haberini yapalım, hatta madalya falan takalım. dinler insanların ahlaklı olmasını sağlıyordu güya, hatta yıllarca din kültürü ve ahlak bilgisi diye ders gördü bütün ülke, ama görülüyor ki arada ters orantı varmış.

tanım: ölümden sonra hayat varsa (ki bence yok) aynı yere gitmek istemediğim din adamı. o cennete gidicekse ben seve seve cehenneme gidebilirim.
  • normalde linç edilmesi gereken imam hakkında küçücük çocuğun öz babası dahi şikayetçi olamıyor.

siyasal islam vs. laiklik.

herkesin bir başına oturup vicdani bir şekilde yapması gereken karşılaştırma.
  • artık haber değeri taşımamaktadır. toplum olarak dincilere karşı şaşırma algımız köreldi. zaten babası da şikayetçi olmamış. o zaman bize ne.

yaptığı zaman makinesi ile geleceğe gidip gelen imam olsaydı belki ama.
  • maalesef türkiye gerçeğidir. din diye diye kafayı bozarsan imamda kendini herşeyi yapabilecek kudrette görür. bir insan imamsa direk püri pak görmemizi istiyorlar halbuki ne kadar geçmişi karanlık adam varsa imam oldu çevremdeki.