şükela:  tümü | bugün
  • corona virüsü vakalarının türkiye'de artması sebebiyle diyanet işleri başkanı ali erbaş, bugün yaptığı açıklama ile cemaatle cuma ve vakit namazlarının kılınmasına ara verildiğini açıkladı.

kaynak

peki sadece namaz kıldırdığı için maaş alan diyanet memurlarının maaşları ne olacak? vaka sayılarının artma ihtimaline karşı karantina binaları veya hastaneler inşa edilebilir. ya da sağlık memurlarına verilebilir. bu konu hakkında da açıklamalarda bulunulması şart.

ekleme : maaşları tamamen kesilmeyebilir. özelden öğretmen maaşlarını soranlar da var. öğretmenler idealist ya, imamlar da müslüman... maaşlarının bir kısmından feragat edebilirler. nihayetinde öğretmenler yeni nesli eğitmek için, imamlar da allah rızası için(!) mesleğini icra ediyor.

ekleme 2 : kendini müslüman zanneden müşrikler, ateist olduğumu iddia ediyor. allah'a ve rasulune itaat etmeye çalışan bir müslümanım. vallahi ateistler sizden daha anlayışlı, kalbinde islâm'a nefret kuşan pislikler hariç.
  • mahalle yanarken orospu saçını tararmış.
    alacak amk oğlu.
  • ne geri zekalısınız oğlum hiç kimse imamın maaşını kendi verdiği vergi olarak görmesin. o maaşları müslüman halk veriyor. kimseyi onun bunun maaşı ilgilendirmez. imamla camiyle cuma ile ilgili ağzınıza tek kelime almayın işinize bakın sizi ilgilendirmeyen konularda konuşmayın. korkusu olan kitlesin kapısını içerden de çivilesin ne camiye gelsin ne cuma’ya. bizi bi rahatsız eden konuşmalardan ayrılıkçı sövdürücü kelimelerden uzak tutun. şimdi ben kaç dakikadır sövüyorum vebali senin ve senin gibi düşünenlerin üzerine olsun.
  • biliyorum üzüleceksin ama cevabı evet alacaklar, olan sorudur.
  • yıllardır dile getiriyorum. nasıl ki yoga yapanlar seans başına para ödüyorsa, inananlar da namaz başı imama ödeme yapsın.
  • sorulması gereken soru. madem ücretli öğretmenler girdikleri ders başına para alıyor imamlar da kıldırdıkları kadar alsın.