şükela:  tümü | bugün
  • akit isimli gazetemsi de köşe yazıp insanlara fikirlerini aktaran sözde yazar abdurrahman dilipak'a ait saçma söz. adam bunu 2 sene önce söylemiş.

bu da kaynağı: http://www.yeniakit.com.tr/…dati-yanlis-119837.html

o zaman insanlar da ; " gazeteciler ve hele köşe yazarlığı yapanlar toplumun en baş belasıdır" şeklinde cümle kursa bu uygun olur mu?

gündem olmak için mi bu kadar çırpınıyor bu yazar ben anlamıyorum!
  • söyleyeninden bağımsız düşünüldüğünde yanlış olmadığı görülecek düşüncedir. 2 taraf da aslında gerçek zannedilen fakat aslında devlet tarafından oluşturulmuş enformasyonu empoze etme görevini görürler. var oluş sebepleri de devletin modeline karşı alternatif ve farklılıkları sindirmektir. hatta içlerindeki farklılıkları da yine kendi içlerine eriterek yok ederler.
  • adam ilk kez doğru demiş.
  • ikisi de işini doğru yaptığında, dini kullananların avuçlarını yalayacağı için olabilir.

tanım: içini boşaltmak istedikleri mesleklere saldırı içeren bir önerme.
  • avrupalılar eksik öğretmen sayımızı görüp ellerini ovuştururken bir yandan da yazdıkları raporların satır aralarında bizimle dalga geçmekteler. bu dondurmacı kılıklı tarihçide bu gavurlara çanak tutuyor.
  • bu sözü yazma cesaretini nereden buldular? ne ara bunu düşünme saçmalığı içerisine bile girecek hallere geldik biz? ne oluyor lan bize?
    toplumun yapı taşını oluşturması gereken, sabırla ve azimle aileden sonra nesil yetiştiren ve bir aileden çok daha fazla insanla muhattap olan şahısları nerelere gömdük?
    işimiz çok, zor. bizimle misiniz?
  • söylediklerine hak verenler bu sözü neden söyledigini pek düsünmüyor galiba.

devlete baglı camiiler ve imamları, nispeten seküler milli egitim bu memleketin suriye/ıraklaşmamasının önündeki en büyük engeldir.

bir düşünün camiilerin cemaatlere ait özerk yapılar oldugunu, egitimin medreselerde verildigini.

dilipak'ın ajanlığı sabit gözümde, katıldıgı uluslararası toplantılar malum. batının da türkiyeye dair tek hedefinin ortadogululaştırarak kisiliksizlestirip kendi medeniyetlerine olasi rakip olmalarının onune gecmek oldugu dusunulurse, cok daha anlaşılır oluyor bu sözler.
  • hadi eğitim düşmanızınız, cehaleti en büyük erdeminiz, o yüzden öğretmenler baş düşmanınızda, gariban imamlardan ne istediniz.