şükela:  tümü | bugün
  • nikah, mevlid, cenaze işlemleri gibi kalemlerden oluşan gelirlerdir. konu çığırından çıkmış olup derhal yasaklanmalıdır.

en son birinci ağızdan anlatılan bir olayı aktarmak istiyorum. köyün birinde cenaze işlemlerinin ardından merhum kişinin oğlu köyün imamına ( cenazeye katılan diğer imamlara dağıtılmak üzere) 320 tl para takdim ediyor. bir müddet sonra köyün imamı bu kişinin yanına gelerek 320 tl yi bölüşemediklerini 30 tl daha verirse paylaşımın daha kolay olacağını ifade ediyor.

bu konu imamların büyük çoğunluğunu ilgilendirmekte olup ; kendilerine çekidüzen vermeleri gerekmektedir. diyanetin bir an önce müdahale etmesini temenni ediyoruz.
  • kayıt içi gelirleri beni daha çok rahatsız ediyor.

falcıdan tarotçudan farkı olmayan heriflere devlet benim vergimi veremez.
  • cenaze... ihtiyarlar bir bir ölmeye görsün, ellerini ovuşturuyorlar valla.

cenaze evinde belediyeden gelen tavuklu pilavı götürürken ikincisini isteyip istememe konusunda kararsız olan içi geçmiş, leş gibi çorap kokulu amcaların suratına suratına ''medineyeeeee varamaaaadım, gül kokusun saramadım'' ilahisi okurken içlerinden ''100 istesem yeter'' duruşları o kadar belli oluyor ki.
  • kendi duasını bile edemiyecek, namazını kılamayacak kadar aciz olduğumuzu gösteren durum.
    din bile, dua bile parayla güzel ülkemde.
  • "sizden bir ücret istemeyenlere (dünyalık bir beklenti gözetmeyenlere) tâbi olun (ve destekleyin!) çünkü onlar hidayet (ve istikamet) üzeredirler.” yasin suresi 21.ayet
    yaptıkları caiz değildir. babam da imam. hiçbir zaman böyle şeylerden para istememiştir. zorla verileni de sadaka olarak dağıtmıştır.
    para isteyen imam görürseniz bulunduğunuz ilçenin müftülüğüne dilekçeyle şikayette bulunabilirsiniz.
  • cehenneme pervane olacaksiniz pervane
  • duaya gelir para alır, sünnete gelir dua eder para alır, imam nikahı kıyar para alır bunların vergisini ödemez. çünkü imamdır, kendinde bu hakkı bulur.

cübbelerinin kocaman cebi vardır.

acaba niye ?
  • din = çiftlikbank

inananların birbirini "evet evet kesin var ve doğru" diye desteklediği ve sikildiklerini anlayana kadar da desteklemeye devam ettiği bir dolandırıcılık müessesesi.
  • bilgi çağında hala bu insanlara itimat edenler kaldı mı bilmiyorum ama satın alınabilen şeylerden korkmamalısınız. günümüz din görevlilerini gözlemleyin hiç birinde iç huzur yok. sürekli bir açgözlülük ve arayış içindeler. para karşılığı yapılması beklenen bu dini görevler allah katında değer görüyor mudur o da meçhul. allah gerçekten şaşırtıyor sapıtanı.

bi de şu şekilde düşünün, parayı bastırıp düğüne-cenazeye hoca çağırınca en azından para ile "imamın" kimde olduğu belli oluyor. bırakın yesinler, yiyebilirlerse.