şükela:  tümü | bugün
 • 27 yıllık öğretmenin bile alamayacağı maaş.

  akp propangası yap kap maaşı... oooh... görende paranın hakkını vermek için her gün vahiy alıyor sanar!

  öğretmen maaşı
  imam maaşı

  uyarı ve istekler üzerine edit 4: öncelik olarak öğretmenin ve imamın devlet karşısındaki statüsünü göstermek amacıyla bu entryde öğretmen maaşı belirtilmiştir.

  ve ayrıca öğretmen toplasan 3-4 ay çalışıyor diyenler var. gelin 25-30 tane birbirinden yaramaz öğrenci içerisinde 4 ay durun ve sonra 4 ay imamlık yapın hangisi daha zor görün.

  ve son olarak birde bu camilerde müezzin olduğunu unutmayalım!!!

  edit 3: imamların ek gelirlerini de yazalım. cenaze evlerinde dua etmek, kurban kesmek, mezarlıklarda, 7'sinde, 40'ında, 52'sinde dua okumak, her cuma sonrası ve her bayram namazı sonrası para toplamak... daha sayalım mı?

  edit 2: ayetleri yanlış anlayıp peygamber ve halifeler döneminde imamlar maaş alıyor algısı oluşmuş öyle bir şey yok. islamiyet'te din adamlarının para almaması gerektiği, alanlara ise cemaatin uymaması gerektiği ayetler ile açıklanmıştır.

  edit: aldıkları parada bir şey yok diyenler. sanırsam ayetler yeterlidir.

  "elmalılı (sadeleştirilmiş) (6/en'âm-90: işte o peygamberler, allah'ın kendilerini doğrudan yola eriştirdiği kimselerdir. sen de onların gittiği yoldan yürü! de ki: «ben buna karşılık sizden bir ücret istemiyorum. o kur'an sadece alemleri irşad için ilahi bir hatıradır.»)"

  "yasin suresi 21. ayet: diyanet işleri (eski): 'sizden bir ücret istemeyenlere uyun, onlar doğru yoldadırlar.'"
  "sebe suresi 47. ayet: diyanet işleri (eski): de ki: 'ben sizden bir ücret istersem, o sizin olsun; benim ecrim allah'a aittir. o her şeye şahiddir.'"

  konu ile ilgili ayetler için nikiminkininki'ne teşekkürler.
 • buraya gelip,asgari düzey de yaşayabilmek için beş haneli rakamlardan bahsedenlerin gözüne batan dört haneli maaş'tır.
 • hakkıyla aldıkları maaş.
  malumunuz adamlar devletin bütün ayıplarını din ile kapatan muazzam güce sahipler.
  allah katında büyük cezası olan şeyleri kapatan en büyük kitledirler.
  o yüzden aldıkları para yüksektir.

  (bkz: sus payı)
 • pekçok dindar insanın bile haram olarak tanımladığı maaş.

  özellikle kırsalda ezan bile okumayan, cemaati olmayan bir sürü imam var.

  akşama kadar cami kapısı açmadan evde yatıp tv izleyen bir sürü adam.

  ve devletimiz bu adamlara 3300 tl ödüyor.

  suriye'den savaştan kaçıp gelen 'din kardeşlerimiz' üç kuruş paraya akşama kadar çalıştırılırken 'çok dindar' hocalarımız ne yapıyor?

  evet, propaganda.
 • öğretmenlere "maaşları da maaşları" diye çemküren akkılları göremediğimiz başlık.
 • gözüne batmayan fakat öğretmenden daha fazla maaş almasını mantık çerçevesinde anlayamayan ben gibi insanları ortaya çıkarmıştır.

  a tabi biri fani hayatta eğitim diğeri ebedi hayatta eğitim verdiği için uzun vadeli ebedi hayat olunca maaşları fazla olabilir tabii.

  ama şahsen "dünyayı aydınlatan güneş değildi" cevabı gibi """mantıksız""" cevaplar verdikleri için bence maaş almayı dahi hak etmeyenleri vardır.
  bkz: abdülaziz bayındır
 • hadi imamları geçtim.

  eskiden hiç maaş almayan sonra 300 tl maaş alan daha sonra asgari ücrete kadar çıkan muhtarların maaşı niye hiç sorgulanmaz?
 • birinin maaşı az iken, diğerinin maaşının yüksek olmasını eleştirmem! eleştirim sadece öğretmenlerinde maaşlarının ülkede sosyal yaşam içerisinde mutlu olabilecekleri güzel bir maaş seviyesine çekilmesidir.
  çocuğumuzu, geleceğimizi yetiştiren insanların mutlu olması aslında memleket meselesidir. yoksa imamların aldığı maaş uçuk bir para değildir. ayrıca imamların değerini de bir yakınınız vefat ettiğinde anlıyorsunuz. öyle günde 5 saat namaza çağrı için değil o para!
 • adamlara gecenin 2'sinde sala okutuyorlar,işleri hayli güç...
  az bile alıyorlar.
 • yıllardan süre gelen (sadece akp döneminden bahsetmiyorum) sağ parti iktidarlarının hediyesidir.

  sorsanız öğretmenim öğretmenim seni ben çok severim şarkısını söyleyemez.

  son kelimesi şaşabilir.

  (bkz: anlayan anladı)