şükela:  tümü | bugün
  • ulan kendi köyündeki 1 tane imam için bütün imamları kullanan tek yazar

açacağın entrye sokim
  • ölenleri duyurmak için okunan "selâ"dan bile bahşiş aldıklarını duyduktan sonra iyice bu işin cılkının çıktığını anlamıştım.
    bu iş aslında imamlıkla sınırlı değildir. mesleğinin hakkını vermekle ilgilidir. önünde 30 kişi sıra beklerken "sistem yavaş" bahanesiyle "solitare" oynayan adamlar var memlekette.

başlığa tekrar dönecek olursak başlık da yanlış arkadaş, imamlar yatmıyor ki. çoğu ek iş yapıyor. emlakçı, ersağ'cı, avon'cu hatta korsan cd çekenini bile gördüm, işini hakkıyla yapanları tenzih ediyorum.
  • şimdi ben size desem ki birşey yapmayın. alın size imam maaşı günde 5 kez yüzlerce kelimelik bir metni okuyacaksınız. ayrıca bunu yaparken yatacak kalkacaksınız. belirli zamanlarda da sabaha kadar bunu tekrar edeceksiniz. var mı götü yiyen ben psikolojimi bozmadan bir ömür sürdürürüm bunu diyen?
  • yatarak mi para kazanıyor tam net söylemek mümkün değil ama çevremde emekli olunca namazı bırakan imamlar olduğunu duymuştum.
  • öğretmenler yatarak para kazanıyor diyen beyin yoksunlarının zoruna giden gerçektir.

bu ülkede en büyük ödeneği diyanet alırken en havadan ve yatarak kazananda yine bu kuruma bağlı kişilerdir.
  • cemaatten 3 adım önde namaz kılıyor diye 3-4000 lira para veriyoruz. akıl alır gibi değil.
  • katılıyorum . herkes namazını evde kılsa imamların maaşlarında acayip tasarruf eder devlet.

bilen biride cenaze namazlarını kıldırıversin , onun içinde imam ataması yapılmasın bir zahmet.
  • katiliyorum. ucretle ibadet etmek nedir