şükela:  tümü | bugün
 • polimetre'nin kurucusu mehmet günal ölçer'e göre 23 haziran'da yapılacak seçimlerde oylar imamoğlu'na kayıyor ve 13 bin olan oy farkı bu sefer 500 bin görünüyor. ölçer bu farkın milyonu bulmasına şaşırmayacaklarını söylüyor.

  kaynak

  bence de bu sefer gümbür gümbür geliyor imamoğlu, yeter ki herkes sandıklarda olsun, oyunu versin, oyunu korusun ve oyunu bozsun.
 • kriko hidrolik silindir.
 • benim konuyu konuştuğum iki tane binali yıldırıma oy veren arkadaşım imamoğlu’na vereceğini söyledi. fakat bu süreçte bu kızgın seçmeni yeniden akp’ye döndürecek provakatif söylemlerden kaçınmak gerekir. tüm akp’liler tek bir kalıptan çıkmış gibi davranmamak lazım. bu hataya hepimiz zaman zaman düşüyoruz.
 • gerçeği yansıtmayacaktır. tüm olayların ışığında şu anki konjonktüre göre en az 100.000 civarında oy farkı olduğu açık özellikle dsp gibi diğer binlerce oyu olan partilerin imamoğlu lehine çekildiğini düşünürsek.

  önceki seçimde imamoğluna verip bu seçimde ona vermemek için pek bir sebep yok onun seçmeni açısından sonuçta onlar bu "çaldılar" hikayesini yemiyor aksine hakları gasp edildiğini düşündükleri için sinirliler. bunun yanında tam tersi yani yıldırım'a verip şimdi oyunu değiştirebilecek olan az sayıda da olsa insan var.

  bunun yanında akp cephesinde de ekonomik sıkıntılardan dolayı ve bu rant hikayesinin dışında yer alan en az 800.000 civarında sandığa gitmeyen insan olduğu ve bu listelerin akp'nin elinde olduğu iddia ediliyor. bu anlamda akp bu sandığa gitmeyenlere direk para vermek dahil iş, aş vb. vaatlerle gidip bir kısmını oy vermeye ikna edebilir ve bu da seçimin kaderini değiştirecek sayıda olabilir.

  önümüzdeki dönemde gerçekleşebilecek olan da bir çok söylem ve olay olacak iki tarafın da bunlara nasıl tepki vereceği görülecek o yüzden şu anki oy farkları gerçeği yansıtmayacaktır görüşündeyim.
 • muhalefet bu dili kullanmaya devam ederse, öcalan'a izin vermelere devam ederse bu fark seçimde milyonları bulur.

  (bkz: herşeyçokgüzelolacak)
 • tabi tabiii amma atmıs ya. hepimiz kökten cehepes liydik. martta binaliye verdik ama haziranda da ekreme vermiycez...
 • akpnin tekrar pkkya kayması sayın öcalan çekmesi daha da beter edecek onları, kürt seçmen imamoğluna hem dilinden dolayı veriyor hep akp ile kavgalılar diye.
 • bu durumun bu kadar çok dillendirilmesi imamoğlu'na yarardan çok zarar getirir.
  31 marttan önce binali açık ara alıyordu seçim öncesi araştırmalarda. imamoğlu 31 mart öncesi nasıl çalıştıysa o şekilde devam etmeli kimsenin gazına gelmemelidir naçizane tavsiyem.
 • bu sosyal mühendislik haberi.

  evet 1 milyon oyla kazanacak siz rahatça tatilinize gidebilirsiniz. (yerseniz)

  zaten fark çok siz protesto etsenizde olur.(yerseniz)

  bu seçimde en fazla 50-100 binlik bir fark olacak (kazanan açısından).

  kazanılan seçimi adamlar iptal etti o yüzden bu seçimi bırakacaklarını düşündürten nedir?

  rehavete kapılan kendini kazanmış olarak gören kaybeder.

  o yüzden 1 oyun bile önemi var.