şükela:  tümü | bugün
  • imamoğlu çok önemli başarı sağladı. tüm türkiye'nin hatta dünyanın dikkatini çekti. ülkenin yıllardır aradığı lider alternatifine çözüm olacağı konusunda beklenti oluşturdu. halk müthiş bir destek verdi. ne yapsa arkasında durdu.

    imamoğlu'nun eksik kalan tek ayağı bence başarı (icraat). popülarite, karizma, halk desteği ziyadesiyle var. ama hep vaad üzerine kurulu bu popülariteyi eğer başarı ile tamamlamazsa masanın bir ayağı eksik kalacak.

    diğer tarafta ise mansur yavaş var. imamoğlu kadar bir popülarite ve halk desteği yakalayamadı. ama icraat ve başarı konusunda bence çok önemli hamleler yapıyor. imamoğlu gibi ilgili ilgisiz polemiklere girmiyor. ankara fışında ülke genelini ilgilendirecek konuları konuşarak kendini yıpratmıyor. sadece işini yapan bir başkan imajı çiziyor.

    eğer imamoğlu erzurum tatili, bodrum tatili, zamlar, küfürler vs gibi konulara dikkat etmez kendini yıpratırsa, üzerine birde başarı kısmını eksik bırakırsa ülkenin yönetimine aday olmaktan uzaklaşabilir.

    bugün için konuşmak çok erken ama ben mansur yavaş'ı da cumhurbaşkanlığı için iddialı bir aday olarak görüyorum. sizler ne düşünürsünüz?