şükela:  tümü | bugün
 • can ataklı'nın dikkati çektiği tuzaktır.

  https://www.youtube.com/watch?v=aft_ofrtayu

  özetle şöyle diyor ataklı;

  --- spoiler ---

  yayın kanallara bağlı olmayan bir stüdyoda yapılacak. havuza aktarılacak bu havuzdan da isteyenler, yayını ücretsiz olarak alıp kendi platformlarında yayınlayacaklar. kimi youtube'dan, kimi kendi tv kanalından, kimi periscope'dan vs vs.

  "işte tehlike burada başlıyor" diyor ataklı. atv, kanal 24, cnn türk, haber türk gibi kanallar yayını havuzdan alacaklar. diyelim ki ilk 45 dakikada binali yıldırım düşük bir performans sergiledi, imamoğlu ise fırtına gibi esti.. bu kanallara bir telefon gitmesi ile yayını kesmeyeceklerinin bir garantisi var mı? diyor.

  ya da her kanalın kendi reklam kuşağı, sponsorleri var. binali yıldırım konuştu konuştu, kanallar verdi ama sıra tam imamoğlu'na geldiğinde kanallar (talimatla) reklama giderse?

  yayını sadece halk tv, krt, tele1'in yayınlaması ise zaten toplum tarafından izlenilirliğini azaltır.

  bu yüzden bu tuzağa dikkat edilmeli ve yayınlayacak televizyon kanalı ya da kanalları ile yayının sonuna dek yayınlanması konusunda protokol yapılmalıdır diyor.
  --- spoiler ---

  bana oldukça mantıklı geldi. sonuçta 24.00'te bitmesi gereken programı bir telefonla 23.25'te bitiren kanallardan bahsediliyor burada. tamam ben bilgisayardan, android tv'denfalan izliyorum ama mesela bende tivibu var ve halk tv falan yok tivibu'da.

  edit: şimdi bu uyarıyı ciddiye almayanlar, kızanlar çıkmış. ben can ataklı'yı taa vatan gazetesinde yazdığı zamandan beri takip ederim. arada sırada yanılsa da genelde söyledikleri çıktı.

  mesela iki sene önce ortada daha genel seçim lafı falan yokken, genel seçimler 2019 yılı ağustos ayında yapılacakken, can ataklı neredeyse seçimden 1 sene öncesinden yazmaya başladı seçim olacağını.

  bu seçimde herkes ysk'nın istanbul seçimini iptal etmeyeceğini söylerken can ataklı iptal edebileceğini dillendirdi. ve aşağıda da bir arkadaşın da yazdığı gibi; "yapamaz demeyin. yaparsa sen ne yapacaksın onu söyleyin?" dedi.

  bu yüzden ciddiye alıyorum ataklı'nın yorumlarını.
 • (bkz: şizofren)

  edit : bilgi notu
  ben demedim muharrem dedi

  edit: bilgi talebi

  (bkz: büyük resim kaç inch)
 • büyük resim kursuna gidip, mezun olan can ataklı'nın bitirme tezi olarak ortaya sunduğu saçmalıktır. *

  yahu bu muhalif kesim hakikaten süzme aptal. hala şu salak yayın için, ipe sapa gelmez komplolar ile uğraşıyorlar. yok binali mağdur olacak yok hede olacak.

  yahu bırakın şu aptallığı da gidin binali'nin kürdistan lafını dilinize dolayın, gidin istanbul'daki israf ve yolsuzlukları dilinize dolayın.

  valla böyle muhalifler varken, ak troller hiç gerek yok!!.
 • yayının sonuna kadar kesintisiz verilmesi yada reklam aralarının ortak verilmesi konusu mantıklı. ancak söz konusu hükûmet destekli havuz medyası olduğunda durum farklı işleyebilir. bunu kim denetleyecek? yaptırımı ne olacak? para cezası kesmez. kapatmaya zaten güçleri yetmez. sonunda işledikleri günahları bir tövbeyle bertaraf edebileceklerini düşünen bir kitleden bahsediyoruz.
  (bkz: hırsıza kilit dayanmaz)
 • asıl tuzak sorular önceden hazırlanmış sorular olacak birilerinin istediği şekilde
 • (bkz: ithal moderator gelsin kampanyası)
  (bkz: moderator beğenmeyen muhalefet)
  (bkz: turkiye'deki muhalefet sorunu)

  ımamoğlunu destekleyenler cidden ne istiyor amk bu yayın nasil yapılmalı yazında öğrenelim bu nedir amk hic birseyi beğenmiyorsunuz. şizofren oldunuz.
 • yayın canlı olmalı. eğer banttan yayın diye ısrar edilirse imamoğlu kabul etmemeli ve herkese akp'nin bu isteğini ifşa etmeli. canlı olursa, isterse binali yerin dibine girsin havuz kanalları sonuna kadar yayınlayacaktır, buna mecbur kalacaklardır.
 • saçmalıktır. bunu iddia eden de saçmalamıştır.
 • nerede kim tarafından yayınlanacakmış boş verin, bir tane soru bile yeter b.y.'nin lal olması için.
  1- ispark olayı ne ayak... demek siz de inceleyeceksiniz öyle mi, yani sizin partidekiler götürmüş diyorsunuz, o zaman partiden mi istifa edeceksiniz, yoksa aynı tezgahı çalıştırmaya mı geliyorsunuz.

  emin olun lağım medya ne yayınlarsa yayınlasın türkiye sosyal medya ağlarında bunları milyonlarca kez izler. hiç sıkıntı olmaz. hatta havuz medyasının yayın kesmesi iyi bile olabilir. sonra o sahneler sosyal medyadan yayınlanır. daha bi hoş olur rezilliğin ifşa olması bakımından.