• can ataklı'nın dikkati çektiği tuzaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=aft_ofrtayu

özetle şöyle diyor ataklı;

--- spoiler ---

yayın kanallara bağlı olmayan bir stüdyoda yapılacak. havuza aktarılacak bu havuzdan da isteyenler, yayını ücretsiz olarak alıp kendi platformlarında yayınlayacaklar. kimi youtube'dan, kimi kendi tv kanalından, kimi periscope'dan vs vs.

"işte tehlike burada başlıyor" diyor ataklı. atv, kanal 24, cnn türk, haber türk gibi kanallar yayını havuzdan alacaklar. diyelim ki ilk 45 dakikada binali yıldırım düşük bir performans sergiledi, imamoğlu ise fırtına gibi esti.. bu kanallara bir telefon gitmesi ile yayını kesmeyeceklerinin bir garantisi var mı? diyor.

ya da her kanalın kendi reklam kuşağı, sponsorleri var. binali yıldırım konuştu konuştu, kanallar verdi ama sıra tam imamoğlu'na geldiğinde kanallar (talimatla) reklama giderse?

yayını sadece halk tv, krt, tele1'in yayınlaması ise zaten toplum tarafından izlenilirliğini azaltır.

bu yüzden bu tuzağa dikkat edilmeli ve yayınlayacak televizyon kanalı ya da kanalları ile yayının sonuna dek yayınlanması konusunda protokol yapılmalıdır diyor.
    --- spoiler ---

bana oldukça mantıklı geldi. sonuçta 24.00'te bitmesi gereken programı bir telefonla 23.25'te bitiren kanallardan bahsediliyor burada. tamam ben bilgisayardan, android tv'denfalan izliyorum ama mesela bende tivibu var ve halk tv falan yok tivibu'da.

edit: şimdi bu uyarıyı ciddiye almayanlar, kızanlar çıkmış. ben can ataklı'yı taa vatan gazetesinde yazdığı zamandan beri takip ederim. arada sırada yanılsa da genelde söyledikleri çıktı.

mesela iki sene önce ortada daha genel seçim lafı falan yokken, genel seçimler 2019 yılı ağustos ayında yapılacakken, can ataklı neredeyse seçimden 1 sene öncesinden yazmaya başladı seçim olacağını.

bu seçimde herkes ysk'nın istanbul seçimini iptal etmeyeceğini söylerken can ataklı iptal edebileceğini dillendirdi. ve aşağıda da bir arkadaşın da yazdığı gibi; "yapamaz demeyin. yaparsa sen ne yapacaksın onu söyleyin?" dedi.

bu yüzden ciddiye alıyorum ataklı'nın yorumlarını.
  • yogh aluminyum daha neler diyenler madagaskar'da mı yaşıyor? olum senin verginle hizmet veren aa imamoğlu kazanıyor diye seçim gecesi 14 saat akış kesti. düşün atv filan neler yapmaz?
    doğru olabilecek iddiadır ben artık hiç bir şeye şaşırmıyorum.
  • abi mal mısınız ya.

atv keserse millet açar fox'tan devam eder bu kadar beyinsiz olmayın lütfen.
  • can atakli'yi uzun zamandir takip ediyorum. evet biraz karamsar yorumlar yapiyor ve moral bozukluguna neden olabiliyor. ancak nihayetinde de hakli cikiyor. herkes akp secim iptaline curet edemez derken, atakli israrla, ''yolunu ariyorlar, bir sekilde mazbatayi verip geri alacaklar'' diyordu.

adam israrla diyor ki ''bunu da yapamazlar demeyin, yaparlarsa siz ne tepki gostereceginizi hesaplayin. cunku bu iktidar akla hayale gelmeyecek herseyi yapar. siz ne yapacaksiniz?''

ben bu dusunce sisteminde bir bozukluk gormuyorum. bence de seytanin ordusu, her iblisligi yapabilir. biz buna ne kadar hazirlikliyiz, bunu dusunmemiz lazim.
  • yayının sonuna kadar kesintisiz verilmesi yada reklam aralarının ortak verilmesi konusu mantıklı. ancak söz konusu hükûmet destekli havuz medyası olduğunda durum farklı işleyebilir. bunu kim denetleyecek? yaptırımı ne olacak? para cezası kesmez. kapatmaya zaten güçleri yetmez. sonunda işledikleri günahları bir tövbeyle bertaraf edebileceklerini düşünen bir kitleden bahsediyoruz.
    (bkz: hırsıza kilit dayanmaz)
  • can ataklı'nın salak salak konuşmasından başka bir şey değildir.

programın yarısında bir adam diğer yarısında diğeri olunca nasıl ortak yayın olacak amk? ikisinin ayrı ayrı programlarını bir biri ardına yayınlasınlar bari, boşuna ortak yayın kasmasınlar.. la havle..

bir de sanki herkes sığır, binali konuşurken yayınlayıp, ekrem konuşurken reklama girilince hemen fox'a falan dönmeyecek.. ortak yayını izlemek isteyenler doğru düzgün yayınlamayan kanalı çevirir olur biter. zaten bu olacağı için de yayınlayacak olan düzgün yayınlar.
  • imamoğlu ekibinin dikkat etmesi gereken uyarı.

sen tedbirini al da bir şey olmayacaksa yine olmasın.
  • seçim gecesi veri akışını durduranlardan beklenebilecek hamlelerdir.
  • nerede kim tarafından yayınlanacakmış boş verin, bir tane soru bile yeter b.y.'nin lal olması için.
    1- ispark olayı ne ayak... demek siz de inceleyeceksiniz öyle mi, yani sizin partidekiler götürmüş diyorsunuz, o zaman partiden mi istifa edeceksiniz, yoksa aynı tezgahı çalıştırmaya mı geliyorsunuz.

emin olun lağım medya ne yayınlarsa yayınlasın türkiye sosyal medya ağlarında bunları milyonlarca kez izler. hiç sıkıntı olmaz. hatta havuz medyasının yayın kesmesi iyi bile olabilir. sonra o sahneler sosyal medyadan yayınlanır. daha bi hoş olur rezilliğin ifşa olması bakımından.
  • soo abi? izlesinler yaa. napalım ona da ben mi karışacağım? derdi hakkaniyetli oy vermek olan adam varsa açar izler. yoksa derdi tokat yiyen pizzacı görünümlü akpli gibi laga lugaysa biz onları zaten ikna etme derdinde olmamalıyız. hakkaniyetiyle vicdanıyla oy kullanan adam izlesin. öbürü zaten benden değil.
hesabın var mı? giriş yap