şükela:  tümü | bugün
  • günlerdir gündemi meşgul eden, fanatiklikten gözü dönmüş kitle.

üstelik daha önceden imamoğlu'nu desteklediğini, savunduğunu bildiğim kitle ekrem imamoğlu'nun bu ağır zamlarını eleştirince, birileri yine "ak parti yapınca sesiniz çıkmıyor imamoğlu yapınca mı bikbik yapıyorsunuz!" diyor. bu iki grup da imamoğlu'nu destekliyor he. araya girip "durun siz kardeşsiniz!" diyesim geliyor *

ikinci grup, yani "başkan ne zam yaparsa yapsın önemli değil, biz onu destekliyoruz" diyen grup çok tehlikeli. kraldan çok kralcı grup bunlar. şu anki hükümete halkı manipüle ediyor diyorlar ya, bunlar daha güç eline geçmeden manipüle edilmiş durumda. mad max fury road filmindeki beyaz tenli kölelere benzetiyorum bunları *
  • bir numaralı argümanları "ama onlar yapınca sesiniz çıkmıyor" olan kitledir. türkçe meali;

siken bizdense sorun yok.

edit: hemen fırlatmanın biri gelmiş "aktrol" damgası vurmaya çalışıyor. neymiş kendini yakana ses çıkartmıyormuşuz. al oku bakalım bin küsür kere favlanan entryde ne demişim. bi siz muhalefetsiniz dimi lan?

akp'ye denecek bir laf kaldı mı? 17 senede geldiğimiz nokta ortada. ama daha senesi dolmadan gelen adam seçim öncesi ulaşımı ucuzlatacağız diyip seçim sonrası zammı koyarsa yeni bir akp doğmasın diye tabii eleştireceğiz. koyun muyuz biz amk? bunlar da chp'nin koyunu amına koyduklarım.

(bkz: #86625280)
  • ne desin. zammın asıl müsebbibine sövse silivriye gönderilecek. mecburen yarabbi şükür diyo.
  • istanbul'da yaşayan 7 sülalem ve ben imamoğlu'na oy verdik. ben kendi adıma pişman mıyım? maalesef evet.

"başkan ne zam yaparsa yapsın önemli değil, biz onu destekliyoruz"

bu kafadan çok tanıdığım insan var.

ne desek ikna olmuyorlar ve artık iş saçma boyutlar almaya başladı. chp'nin çomarı akp ile yarışır halde şu an. bakın fanatizmin hiç bir alemi yok. ben sabah akşam evden işe, işten eve 2 saatte zor bela gidebilen bir insanım, ben aldığım hizmete ve konforuma bakmak zorundayım kimse kusura bakmasın.
  • bu diyen aktroll kardeşim de demiyor ki millet parasızlıktan, çaresizlikten kendini yakıyor ama biz 18 senedir yarabbi şükür deyip mevcutları yine seçiyoruz diye.
  • beterini yapana ömründen ömür veren kitleden evladır.
  • zamları ekrem imamoğlu değil, akp hükumetine bağlı bakanlıkların yaptığı gerçeğini bir türlü idrak edemeyen aktroll ve geri zekalıların böbürlenmesi olayıdır.

zam olayına hiç kimse yarabbi şükür demedi 17 yıldır akp hükumetinin yaptığı zamlara, sizin gibi koyunların dediği kadar.

siktir git şimdi.
  • ahahah son zamanlarda gördüğüm en kaypak kitledir kendileri. imamoğlu gelecek başkanlık seçimlerini kazanırsa bu oktroller vallah egonomi çoh eyidir demeye de başlarlar.
  • zam yapılması gerekiyorsa zam yapılır. popülist politika güdüp zammı erteleyip ordan burdan borçlanıp yerel idarelerin mali durumunu batağa çevirmek daha büyük kötülüktür.

zamdan korkmamak lazım. mühim olan zammın yandaş doyurma gibi hiçbir idari merciin yapmaması gereken şeylere harcanmaması.

bunları ne zaman idrak edeceksiniz anlamış değilim. ekrem imamoğlu’na karşı da tüm diğer siyasi liderlere karşı olduğum gibi nötr ve mesafeliyim bu arada. çünkü politikacılara güvenmiyorum ve onlardan hiçbir beklentim yok. hepsine de aynı mesafedeyim. ama adam zam yapmışsa sırf zam yapıyor diye burdan üstüne gitmek saçmalığın dik alası. genel idare nasıl vergiye resime harca zam yapıyorsa yerel yönetimler de vatandaşa hizmetin devamlılığını sağlamak için bunu yapmak zorunda kalabilir.
  • erdoğan zam yapınca ooo yeeeaaa fuck me ass diyen kitleden iyidir..