şükela:  tümü | bugün
431 entry daha
 • yalan haber çıktı

  şaşırdık mı? tabi ki hayır. algı siyaseti tam gaz devam ediyor. halk sizi belediyeye hizmet edin diye seçti. işiniz gücünüz yok mu? halk hizmet bekliyor 2 senedir. yazık istanbul'un kaybettiği-kaybedicegi vakite.
 • görselini eklediğim bir önceki entryde biraz önce engellediğim aktrolce paylaşılan şu linkte görüleceği üzere yüce devletimiz, "türbe ziyaretinde saygısızlık ve bir siyasi partinin belediye başkanlarıyla görüşme" gibi muğlak, atipik ve herhangi bir suç teşkil etmeyen vakıaların artık soruşturma gerektireceğini ilan etmek durumunda, çünkü görevinin gereğini yapıp hizmet eden ve iktidara koz olacak şekilde falso vermeyen bir belediye başkanına saldırmak için başka çareleri yok bazılarının. gerçekten acınasısınız aktroller.
 • ahahahahahaahaa... hobbit filminden bir sahne aklıma geldi. bard yakalanır ve "tutuklusunuz" derler. bard, "hangi suçtan?" diye sorunca, "efendinin uygun göreceği suçtan" cevabını alır. durum tam da bu...

  az önce sosyal medyada gördüğüm bir post bu... paylaşmadan geçemedim... :)
 • gülbahar kod adıyla bilinen, asıl ismi cornelia olan sırp bir kadının, alt tarafı bir padişahın seks kölesi olan bir kadının mezarında ellerini arkada buluşturduğu için açılmaya çalışılan soruşturma.
 • flash flash flash imamoğlu türbeyi cünüp ziyaret etti.

  (bkz: zaytung paralel evreni)
 • içeride gezerken osurmuş da olabilir. acilen tubitak dahil tüm kurumlar harekete geçmeli gerekli kimyasal tetkitler yapılarak soruşturmaya dahil edilmelidir.

  bir gecede cahil kaldık derlerken haklılarmış.
  türkiye, iran olur mu derken daha beteri olacağımızı düşünemezdim.
 • hani boş işlerle uğraşan birisini görünce "işsiz misin oğlum" deriz ya, işte bu olay benim için ülkede işsizliğin boyutunu gösteren şeylerden birisi oldu. yani memlekette gerçekten kanıyla, canıyla çalışmak isteyip iş bulamayan milyonlarca insan var, öte yanda bir de böyle bir "işsizlik" var.
 • bir "şehit cenazesinde tabuta dayanıp propaganda yapmak" değildir.
 • ahahahaha bi de yalan haber çıktı diye link veriyorlar. mevzuat gereği içişleri bakanlığından soruşturma izni alınmak zorunda yani bununla ilgili soruşturma açılmış. başsavcılık ülkenin %1'i hukuk biliyor nasıl olsa diye yazmış sazanlar atlamış. kanun gereği soruşturmayı yürütemiyorsun yani şu saçmalıkla ilgili soruşturma açmış bakanlığın izin vermesini bekliyorsun. hukuk bilmeyenler de gelip buraya yalan haber diyor.

  edit: daha açıklayıcı yazayım. 4483 sayılı kanunun 3-h maddesi gereği soruşturma iznini içişleri bakanlığı verecek. yani imamoğlu hakkında istanbul cumhuriyet başsavcılığının 2021/ bilmem kaç soruşturma sayılı dosyasında şüpheli olarak gözüktüğü bi dosya var. yukarıda yazdığım kanun maddesi gereği izin bekliyorlar. içişleri bakanlığı soruşturma izni verirse imamoğlu danıştay'a dava açacak yani izin verilse bile en az 1-1.5 yılı var. şöyle bi saçmalığa izin verilmesi de mümkün değil gerçi.
 • adamlara yazıp göndermişler. andaval yalan haber çıktı yazıyor. herkes senin gibi geri zekali olduğu için inanacak zaten.
4 entry daha