şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

avrasya araştırma şirketinin sahibi kemal özkiraz, aydın 1. ağır ceza mahkemesi’nde fetö’den yargılanan erkan karaarslan’ın ifadesini yayınladı. erkan karaarslan, mahkemedeki ifadesinde özlem çerçioğlu ve ekrem imamoğlu’na fetö’cü suçlaması yaparsa tahliye edileceği pazarlığının yapıldığını ifade etti.
    --- spoiler ---

link 1
    link 2
    link 3

haber içeriği:

avrasya araştırma’nın sahibi kemal özkiraz’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımda, erkan karaarslan’a ifadesini yayınladı. buna göre karaarslan ifadesinde şunları söyledi: “14/03/2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar, bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler, bir baskı olup olmadığını sordular, bir baskı olmadığına dair beyanda bulundum, avukat görüşüne girdiğimde cezaevinde girmesi mümkün olmayan aydın ilinde gazetecilik yapan serkan seyhan isimli gazeteciyi gördüm, bu kişi avukat değildir. 14/03/2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta özlem çerçioğlu ve ekrem imamoğlu hakkında chp başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. bu görüşmenin ardından yargılanınamın belediye başkanları ile ilgisinin olmadığını söyledi. kendisine faks göndereceğimi belirttim.

bazı bakanların kendisine ve ailesine chp aleyhinde beyanda bulunması için baskı yaptığını iddia eden sanık kararslan konuşmasına şöyle devam etti: “15/03/2019 tarihinde ankara cumhuriyet savcısı beni odasına davet etti. çektiğim faksın devlet kurumlarından çıkmasının mümkün olmadığını, istediğim kişi ile beni görüştürebileceğini söyledi. tutanaklara ismini geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanlarda bulunmamı istediler. davalardan beraat etmemi ve tahliye olmamı da bu beyanlar ile ilişkili olacağını söylediler, bu süreç devam etmiştir, 18-19-20-27 martta cezaevine talebim olmaksızın gelenler olmuştur, bunlar ile ilgili ankara cumhuriyet başsavcılığı’na başvuru yaptım.”
  • olur mu canım öyle şey. hiç aklınız alıyor mu böyle bir şeyin olmuş olabileceğini.
    gören de derki türkiye'de kirli siyaset yapılıyor. bırakın allahınızı severseniz.
    (bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
  • bir fetöcüye ne kadar inanılabilir orası da ayrı bir mesele tabi. yani söz konusu gazeteceyle bir husumati varsa böyle bir iftira atmış olabilir, ya da fetö'nün ortalık karıştırma çabalarında biri de olabilir. bu tarz insanların söylediklerine ne kadar inanabiiriz? adam fetöden yargılanan bir tip sonuçta. ha bak bu olmaz, böyle bir şey olamaz demiyorum. olur mu olur. ama olma ihtimali ne kadar varsa olmama ihtimali de o kadar yüksek.
  • akp bu ülkenin kanseridir derim hep, yıllardır da haklı çıktım. şeytanın aklına gelmeyen şeyler bunların aklına geliyor.

ayrıca inananlar için söylüyorum akp bence bizzat kıyamet alametidir. kıyamet alametlerinden biri: "yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır"
  • link patlak. büyük ihtimal yalan haber.
    kaynaklar geldi. tele1 ve alevihaber.
  • 23 haziran'da bütün bunları oylayacaksınız unutmayın.

haklı mı, haksız mı?
  • yaşanmış olması biraz zor bir iddia.

ancak cidden bu şekilde bir olay cereyan etmişse cidden tam bir skandaldır, sessiz kalınmamalıdır.
  • yok artık daha neler? şaşırdım be. demekki daha kötüsü de varmış. adamlar işinde iyi, her yolu deniyorlar.
  • hiç şaşırmadım, ekrem imamoğlu bu ülkenin en şerefsiz adamı olarak bile gösterilebilir birileri tarafından ileride.

seçim kazanmak için her türlü pisliği mübah görenlerin allah belasını verir umarım tez zamanda, insanları birleştirmek için emek harcayın, şeytana eksik olduğu konularda ders vermek için değil.