şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: küçük bir mümin latifesi)

imamoğlu durur mu hemen yapıştırmış,

- ikincisinde sağlam otururum.

yani diyor ki 31 mart'ta kırık mazbata verdiniz. 23 haziran'da ben elinize verdim.
  • tipik bir ortadoğulu şaka seviyesi.

evet, istanbul büyükşehir belediye başkanı ve diğer büyükşehir belediye başkanları bugün saraya davet edildi.
    30 büyükşehir belediye başkanı sarayda toplandı, ama ne hikmetse imamoğlu'nun oturduğu sandalye kırık çıkmış ve imamoğlu sandalyeden düşmüş.

erdoğan da espri yaparak; "sandalyeyi kırdın bu bir israftır, zararı ödemen lazım" demiş.
    tabi imamoğlu'da anında "ikinci sefer daha sağlam otururum" diyerek gelişine çakmış voleyi.

şimdi bu sandalyenin kırık olmasının tesadüf olduğuna beni kimse inandıramaz.
    muhtemelen kırık sandalye özellikle imamoğlu'na denk getirildi.

milyarlık saray, her şey lüks ve şatafatlı, en pahalı, en kaliteli malzemeler ama sandalye kırık öyle mi?

akıllarınca şaka yapar gibi mesaj veriyorlar.
    kaynak.
  • tanım: sabotajdır. bu ülkenin daha önce bu kadar seviyesiz, bu kadar ayak takımı adamlarca yönetilmediğinin kanıtıdır. eminin cb'nın gözüne gireceğini düşünen ayakçılardan biri yaptı bu sabotajı. bravo çok yaratıcı, adının yazılı olduğu sandalyene hikmetse kırılmış. adamlarda ne aile terbiyesi , ne görgü, ne ahlak var. olsaydı misafire böyle davranılmayacağını bilirlerdi. tüh size.
  • yalnız imamoğlu iyi yapıştırmış. ikincisi saraydaki koltuk olacağından sağlam oturacaktır.

(bkz: saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar)
  • buram buram pelikan terör örgütü kokan eylem.

kırık sandalye koy, sonra çukur medyanda haber yap.
  • "ikincisinde sağlam otururum"

bazen bir ufak söz, cevap zekanın seviyesini belli ediverir. kendi belli eden zeka da ya korku verir ya hürmet ettirir.

başkanlık hayırlı uğurlu olsun.

gerçi bence mansur başgan daha uygun olur ama, acep farklı bir yapı mı planlanıyor?
  • muhtarlara bal kabağı içine konmuş aşureden yedirecek kadar ince ruhlu olan saray sahibi şahıs ve şürekası nedense kırık sandalyeyi farkedememiş.

ben de amariga başganıyım.
  • saray’da öyle bir kırık sandalye olacak böyle bir rezalet yaşanacak öyle mi? normal şartlarda oradaki idari işlerden sorumlu kim ise o sandalye ile bütünleştirirler diyeyim siz anlayın gerisini.

bu yapılan metaforik bir gönderme imamoğlu’na. oturduğun yere dikkat et, sen farkına varmadan kırarız mesajı verilmiş. politikada sıkça kullanılan metaforlar mesajlardandır bu. patronun kim olduğunu hissettirmek istemişler akıllarınca...
  • ülkeyi yönetenlerin zeka seviyesini göstermesi açısından ibretliktir.
  • az kaldı on milyon toprak kaybeden abdulamitte böyle idi eyy yavrumm beeee