şükela:  tümü | bugün
  • imamoğlu’nun chp’den ve chp yöneticilerinden yeterince destek görmemesine rağmen 31 mart’ta tırnaklarıyla kazıya kazıya cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan’ı yendiği gerçeğidir. ki bu sadece benim değil sayın cumhurbaşkanımızın da 23 haziran sürecinde kendini geri çekmesi ve tamamen binali yıldırım beyin ön plana çıkarılıyor olmasından dolayı aynı fikirde olduğumuzu göstermektedir.

siyasi geçmişi olmayan, henüz gencecik bir insanın çıkıp sayın recep tayyip erdoğan’a karşı yıllar sonra bir seçimi az farkla da olsa önde kapatmış olması, recep tayyip erdoğan’ın da yenilebileceğinin, yenilmez olmadığının, eğer muhalefette olan partilerin , ekrem imamoğlu gibi çalışılırsa mevcut iktidarında yenilebileceğini görmelerini sağlamıştır. umarım sağlamıştır...
    gürsel tekin, akif hamzaçebi gibi aday gösterilmedikleri için küstüm oynamıyorum diyen vatanı milleti değil kendi koltuklarını düşünen ucube siyasetçilere de ders olmuştur umarım bu seçim...

koltuk sevdası chp’nin bütün katmanlarına işlemiş, karşı çıktıkları, eleştirdikleri, bağırarak karşısında durdukları recep tayyip erdoğan’a itham ettikleri tek adamlık anti demokratiklik vb bütün söylemler chp’nin içinde mevcuttur. ekrem imamoğlu hem chp’yi yenmiştir hem de iktidarın da kaybedebileceğini göstermiştir...