şükela:  tümü | bugün
 • halkımızın ne kadar popülist olduğunun göstergesidir. tarihçi oo süper diye ilber ortaylı bile cumhurbaşkanı olsun, ekonomi konusunda isabetli görüşleri var diye özgür demirtaş var ya uçurur diyen adama bile denk geliyoruz.

  bu popülizm merakı yüzünden 24 haziran'da çok büyük bir treni kaçırmıştık. nisan ayının başlarında akşener sağ seçmende alternatif oluşturmuştu, chp de ilhan kesici gibi birini aday gösterseydi, sağ seçmende korku oluşmaz, sandığa gidilmesi için seçmen çekilmez ve ilk turda erdoğan'ın devrilebileceği ve adayların güçlü olduğu düşüncesi oluşabilirdi. ama chp gidip muharrem ince'yi aday gösterdi ve kayıkçı kavgasının sonu felaket oldu.

  bakın 16 nisan referandumu, 31 mart yerel seçimlerinde başarının anahtarı bu oldu. büyük illerde miting yapılmadı lan! buradan çakozlayın artık işi.

  her bulduğunuz adamı cumhurbaşkanı yapmayın amk.
 • (bkz: kudur)
  (bkz: başkan imamoğlu)
 • yazara katılıyorum. popülizm ile birlikte duygusallık da var tabiki. ekrem imamoğlu'nu üç dört ay öncesine kadar kimse doğru düzgün tanımıyordu bile nasıl bir yönetici olacağını da bilemiyoruz. başkanlık yapmadan adama cumhurbaşkanlığı yaptırmak ancak bizim gibi duygusal milletlerde olur. rte'nin ilk yıllarında da böyleydi bu. öğrenemiyoruz maalesef.

  tanım: yerinde bir tespit.