şükela:  tümü | bugün
  • üst edit:arkadaşlar rica ederim troll yazmayın.yazdıklarıma da bakarsanız iktidarı çokça eleştiriyorum.ben sadece fikrimi söyledim.mantıklı argüman ile de imamoğlu’nu savunanlardan teşekkür ettim.
    bırakın da eleştirelim yani ne var ? hepimiz imamoğlu’nu seçmeden önce daha iyi olacağını düşünmedik mi ? haklısınız elinden geleni yapıyor olabilir de mansur yavaş kadar parlamıyor gerçek bu.

seçimden önce halktan oldukça iyi destek almış,insanları umutlandırmış olmasına rağmen seçildikten sonra halkı bir türlü memnun edememiş başkan.ekrem imamoğlu.
    mansur yavaş ile karşılaştırınca istanbul halkı büyük bir hayal kırıklığına uğruyor maalesef.
    mesela ankara’daki paralar nereye gitmiş bir bir görüyoruz.ama istanbul’da ki paralar nerede harcanmış veya kimler nasıl yemiş bilmiyoruz.
    somut adımlar nerede ?
    istanbul sadece tatlı dilli bir siyasetçi tarafından yönetiliyor.ama insanları memnun etme,kendinden önceki yöneticileri ifşa etme ve somut adım atabilme konusunda yetersiz.
    kanal istanbul’u istemiyorsak bunu tatlı dille değil sonuna kadar istanbul’u nasıl mahvettiklerini yüzlerine çarparak savunmalıyız.
    ne kadar iyi niyeti,sakinliği istesek de karşıdaki “isteseniz de istemeseniz de yapılacak” diyor.
    sen bu zihniyetle nasıl anlaşabilirsin !

edit:herkes troll olduğumu falan düşünüyor.
    arkadaşlar ne trollüm ne de akpliyim.ben muhalif bir istanbul’luyum.eleştiri yapınca neden hemen aktroll oluyoruz anlamıyorum.bu benim fikrim eğer hatalı olduğumu düşüyorsanız beni argümanlarınızla çürütün.
    veya bana mansur yavaş’ın imamoğlu’na göre neden daha aktif olduğunu açıklayın.
    bok atmaktan başka bir işe yarayın lütfen.

edit2:(bkz: moleskineden ruhsal) yazara
    (bkz: #99911739) entrysi için teşekkür ederim bana haksız yere sallamasına rağmen.troll değilim sadece fikrimi(zi)n değişmesi mümkün mü diye açtım bu başlığı.bana troll diyenler yazdıklarıma bakabilir şimdiye kadar hiçbir iktidar taraflı entry yazmadım.
  • belediye başkanının görevleri

büyükşehir belediye başkanının görevleri şunlardır:

belediye teşkilatının en üst amiri olarak belediye teşkilâtını sevk ve idare etmek, beldenin ve belediyenin hak ve menfaatlerini korumak.belediyeyi stratejik plâna uygun olarak yönetmek, belediye idaresinin kurumsal stratejilerini oluşturmak, bu stratejilere uygun olarak bütçeyi hazırlamak ve uygulamak, belediye faaliyetlerinin ve personelinin performans ölçütlerini belirlemek, izlemek ve değerlendirmek, bunlarla ilgili raporları meclise sunmak.

büyükşehir belediye meclisi ve encümenine başkanlık etmek, bu organların kararlarını uygulamak.bu kanunla büyükşehir belediyesine verilen görev ve hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi için gerekli önlemleri almak.büyükşehir belediyesinin ve bağlı kuruluşları ile işletmelerinin etkin ve verimli yönetilmesini sağlamak, büyükşehir belediyesi ve bağlı kuruluşları ile işletmelerinin bütçe tasarılarını, bütçe üzerindeki değişiklik önerilerini ve bütçe kesin hesap cetvellerini hazırlamak.büyükşehir belediyesinin hak ve menfaatlerini izlemek, alacak ve gelirlerinin tahsilini sağlamak.yetkili organların kararını almak şartıyla, büyükşehir belediyesi adına sözleşme yapmak, karşılıksız bağışları kabul etmek ve gerekli tasarruflarda bulunmak.

mahkemelerde davacı veya davalı sıfatıyla ve resmî mercilerde büyükşehir belediyesini temsil etmek, belediye ve bağlı kuruluş avukatlarına veya özel avukatlara temsil ettirmek.

belediye personelini atamak, belediye ve bağlı kuruluşlarını denetlemek.gerektiğinde bizzat nikâh kıymak.

diğer kanunların belediye başkanlarına verdiği görev ve yetkilerden büyükşehir belediyesi görevlerine ilişkin olan hizmetleri yerine getirmek ve yetkileri kullanmak.gerektiğinde görev ve yetkilerinden bir veya birkaçını ilçe veya ilk kademe belediye başkanına devretmek.

bütçede yoksul ve muhtaçlar için ayrılan ödeneği kullanmak, engellilerle ilgili faaliyetlere destek olmak üzere engelli merkezleri oluşturmak.

büyükşehir belediyelerinin 7 inci maddeye göre ilçe ve alt kademe belediyelerine görevlerini devretmeleri için büyükşehir belediye başkanının uygun görüşü aranır.

5216 sayılı kanunun 19.maddesine belediye kanunundaki hükümler saklı kalmak kaydıyla büyükşehir belediye meclisinin feshine neden olan eylem ve işlemlere katılan büyükşehir, ilçe ve ilk kademe belediye başkanlarının görevlerine danıştay kararıyla son verilir.
  • imamoglu beylikduzu belediyesini teslim aldiginda ilk 2 senesini sadece borclari odeyip belediyeyi duzene sokmaya harcamisti.

o zamanda ayni sekilde herkes hayak kirikligi vs gibi seyler soyluyordu. cunku disardan bakinca hicbirsey yapiyormus gibi duruyordu. son 2-3 senesinde yapti butun yatirimlari, parklari, bahceleri.

siyaset boyle birsey iste gidip gotundeki donu ureten fabrikayi satip sana don veren padisah, gotunde yarin degil ama ondan sonra omur boyu don olsun diye fabrika acmaya calisanlar yuz karasi oluyor.

kisa bir sure, beklentiler yuksek. turkiyenin ekonomisinin yarsini yoneten bir il, 25 sene peskes cekilmis bir belediye. benim gorusum imamogluna en az bir donem daha ihtiyacimiz olucagi.
  • tünaydın
  • aktroll’ler açısından doğrudur, maaşlarını ellerinden alınca hayal kırıklığı yaşatmış olabilir.
  • istanbul seçimlerini eze eze hakkıyla kazandığı için hala birileri ağlıyor. susmadı ibneler.
  • süt dağıtıcam dedi. başladı...

suya indirim yapıcam dedi yaptı.

durdurulmş metrolara başlıcam dedi. başladı.

burs vericem dedi. başladı.

israfa son vericem dedi. verdi.

tarikatlara parayı kesicem dedi. kesti.

yandaşlara parayı kesicem deddi. kesti. güneş ve star gazetesi iflas :dddd kudurun denyo sürüsü aktroller sizi.

çocuklara kreş dedi. inşaatlara başladı.

akp'li gerizekalı troller icraati, iş yapmayı boş gördükleri araziye beton dökmek olarak algıladıkları için kapasiteleri insan için çalışmaya yetmiyor.

not: entry ilk yazan üstüne alınmasın. aktroller de var bu başlıkta... zira kafaları hizmet denince boş araziye beton dökmek olarak anlıyor. onların kafa daha fazlasına çalışmıyor.
  • (bkz: #99545561)
  • fayton konusunda üzmüş ve hayal kırıklığı yaratmıştır.