şükela:  tümü | bugün
 • adam o kadar zeki ki düşmanına kendisi vurmuyor.
  topu çevirip, halkın önüne atıyor. vurun kahpeye diyor.
 • ekrem imamoğlu ile aynı dönemde üniversite okudum. kendisini uzaktan da olsa tanırdım. belki inanamayacaksınız, çok tuhaf gelecek ama kendisi sokakta gördüğü topal köpeği evine alıp beslemişti o dönem. ev arkadaşı fatih portakal'dan bu bilgiyi teyit ettirebilirsiniz. hakkında böyle çirkin ifadeler kullanıldığını duyunca aklıma bu olay geldi ve çok sinirlendim ekrem başkana bu yakıştırmayı yapanlara.

  belki başkası unutur , ama sokak hayvanları seveni olarak ben o yaptığınızı asla unutamam başkanım. ayrıca kendisi ördekleri de çok sever.
 • konuyu çok da güzel yere getirmiş. her daim demagojinin kralını yapan şahsa demagojinin kralı ile yanıt vermiş. işte söylenen söze, böyle bağlamından koparıp yanıt vereceksin ki gerçek siyasetçi olacaksın. ekrem başkan hızlı pişiyor.
 • bu adamın pr danışmanı ben olmalıyım.

  "topal ördek uçmaya başlayınca hepsi seyreder" de dedirttirirdim, teşekkürler istanbul pankartlarının üzerlerine o pankartların kaç para tuttuğunu da yazdırtırdım.

  domuzla güreşirken domuz olmazsan her türlü kaybedersin.
 • güzel yanıt. adam siyaset dilinin seviyesini yükseltti. karadenizlinin hakkından karadenizli gelir.
 • bir yanıt verip kapak yapma tasasından ziyade, engelli vatandaşını da düşündüğünü belirtmek istiyor, samimi bulunmayacak bir taraf yok bunda. yani, onların da kırılabilme ihtimalinden bahsediyor.

  ya ben gerçekten heyecanlanıyorum bu kadar ince düşünceli, cömert, şeffaflığa önem veren birinin neler yapacağıyla ilgili.
 • dengesi bozulan akp trolleri simdi de "topal ordek" tabiri soyledir boyledir diye akil vermeye kalkisiyor. salak misiniz siz? turkce'de "topal ordek" diye bir "tabir" yoktur, amerikan "lame duck" (ki bu degismek uzere olan baskan icin kullanilir, yani bizde karsiligi pek yoktur degisme sureci cok cabuk oldugundan) deyiminin direkt tercumesi ile uydurulmus bir laftir.
 • çok akıllıca bir cevaptır. neden?

  erdoğan, topal ördek terimini, yani lame duck denen terimi politik açıdan yanlış kullanmıştır. lame duck, yukarıda belirtildiği gibi görev süresi biten, ancak henüz koltuğunu yeni seçilen isme devretmemiş politikacıya denir. örneğin kasım 2016’da yapılan seçimle başkanlığı kazanan trump, ocak 2017’de göreve başlayacağı için aradaki 2 ay boyunca obama’nın başkanlığına lame duck denir.

  yeni seçilmiş birine de lame duck denmez, birlikte çalıştığı mecliste çoğunluğun karşı tarafta olduğu politikacıya da lame duck denmez.

  erdoğan, “eşim belediyede memur biz ona hizmet edemeyieaeaz ühüheaheüaaeeeee” diyen (ve gelin kendimizi kandırmayalım, abd politik terimlerine aşina olmayan) seçmenine cevap verirken kullandığı topal ördek lafında;

  a) topal ördek tanımını yanlışlıkla yanlış kullanmıştır. ne demek istediği anlaşılsa bile bu terimin tam anlamını bilmemektedir.
  b) anlamını bilerek veya bilmeyerek bu terimi aşağılama amaçlı kullanmıştır.

  ekrem imamoğlu da diyor ki: “a ise sorun değil, b ise ayıp”

  buz gibi yerinde bir cevaptır.

  bu adam çok akıllı.

  mevlüt uysal “topal ördek”tir.

  git ötede bikbikle şimdi. bi sen biliyon zaten lame duck’ın ne olduğunu.
 • akp güruhuna bu yerel seçimler sonucu verilecek en güzel yanıt şudur.

  türkiye genelinde kazanılan il ya da büyükşehir belediye başkanlıklarının nüfus ile kıyaslanması sonucu:

  chp ülke nüfusunun : 39.683.506 yani %48,39'luk kısmını
  akp ülke nüfusunun : 32.386.018 yani %39,49 'luk kısmını
  mhp ülke nüfusunun : 4.695.451 yani %5,73'lük kısmını
  hdp ülke nüfusunun : 4.789.849 yani %5,84'lük kısmını
  tkp ve bağımsız ise kalan kısım olan 449.058 kişiyi yönetecek durumdadır.

  al sana topal ördek.

  not: toplam nüfus ve illerin nüfusları 2018 yılı tüik verilerinden alınmıştır.
 • cevap verilmesi gereken kitleye anladıkları dilden verilmiş bir cevaptır.

  arkadaşlar uzun uzun açıklamaya kalkmışlar işte siyasi terminolojide topal ördek (bkz: lame duck) diye bir terim var diye.

  kuzucuklarım güzel söylüyorsunuz da imamoğlu'nun yanıtı bize değil yanıt bekleyen akepe güruhuna. bu güruh olaylara bakılması gerektiği gibi bakmaz.

  erdoğan'ın topallarla dalga geçtiğini, imamoğlu'nun da bu konuda hassasiyet gösterdiğini düşünen bir kitle oluşmamışsa ben bu ülkeyi tanıyamamışım demektir.