şükela:  tümü | bugün
  • "türkiye türklerindir"
    gazi mustafa kemal atatürk
    akp'nin açılımcı saçılımcı kafasının aynısının bugünün chp'sinde olduğunu elli defa söyledik. bunun tezahürüdür bu rezalet laflar.

"ekrem imamoğlu: 16 milyon insan adına, türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, kanal istanbul'dan vazgeçin."
    https://twitter.com/…tatus/1219242098051948545?s=20

canan kaftancıoğlu da türk milleti diyemiyor, akp'nin çözümcü ümmetçi hilal kaplan, nagehan alçı kafaları da. megri megriyi eleştirmekle bu durumu eleştirmek arasında hiçbir fark yok. hatırlatalım:

bir başka garabet olay: (bkz: süleyman soylu'nun güroymak'a norşin demesi)
  • so what?

yakın zamanda vatandaşlık alan suriyelileri düşünerek konuşmuştur bence. kapsayıcılık iddiasıyla kullanılan bir ifadedir.

not: ben istanbul seçmeni değilim, seçimle ilgili, ibb ile ilgili, icraatlarla ilgili şu ana dek hiç konuşmadım. yerel yönetimin beni ilgilendirmediğini düşündüm hep. ekrem imamoğlu'nun belediye başkanlığı performansının çok da iyi olmadığını buralardan öğreniyorum. kendisi bana biraz medyatik geliyor. anladığım kadarıyla, mansur yavaş çok daha iyi bir mahallî idareci hatta.
    bu giride söylemek istediğim şey şu; kim ne amaçla kullanırsa kullansın "türkiye" sözcüğünden rahatsız olmuyorum. bu ülkenin adı türkiye, resmi adı türkiye cumhuriyeti. adam ne desin yani, "sevgili romalılar" mı desin?

ed.
    vatandaşlık parayla satılıyor, farkında mısınız? üstelik mülteci bile değil, sığınmacı statüsündeki insanların bir kısmına vatandaşlık verildi. bu taze vatandaşlar türk yani, bilginize.
    aferin, siz anama sövdüğünüz için benim fikrim değişti şimdi. derdinizi güzelce anlatabildiniz böylelikle. entry'de sizi rahatsız eden şeyi mantıklı sebeplerle belirtebildiniz. son derece medeni, saygılı ve bilgili insanlar olduğunuz için kıymetli fikrinizi uygun şekilde paylaşabildiniz.
    sırada üst soy bilginizde görüp hangi dil olduğunu bilemediğiniz "komik" isimlerin makarasını yapmak var.
  • imamoğlu'nu akp'lileri bir süre bağırttırması sebebiyle sevdim.

ama bu laflarını asla kabul edemem. türk milleti ve türk kelimesini ağzına alamayan, belli çevrelerden çekinen, oy için "türkiyeli" laflarını kullanan zararlı kesimlerin kim olduğunu biliyoruz.

böyle gitme başkan.
  • ülkenin ismi türkiye olduğundan çok şaşırtmayan söyleme biçimidir. ne diyecekti türk insanları mı diyecekti.

where are you from?
    ı'm from turk.
  • daha ülkesinin halkına nasıl hitap edileceği konusunda kafası karışık birinin başkanlık için adının geçmesinin saçmalığının ispatı.
  • türk milleti, türkiye insanları, türkiye cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımız vsvs.
    arkadaşım neyden rahatsız oluyorsun. bu nasıl bir yobazlık.
    sen türk milleti diyorsun, adam türkiye cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımız diyor.
    bana sorarsan adamın yaptığı tanım daha kapsayıcı ve en ufak bir rahatsızlık uyandırmıyor.
    sen git önce beynini fırçalamayı öğren.
  • sürekli "merkezi hükümet" demesini de siyasi kavramlardan bihaber karadenizli müteaahhit olmasına vericektim ama stv yorumcusu olduğu aklıma geldikçe gülesim geliyor.

ara
  • oy için öcalan’ın çizgisini beğeniyorum bile diyebilir. potansiyel var onda.
  • kürtlere şirin gözükeyim ama türkleri de üzmeyeyim kafasıyla söylenmiş sözler.

turkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan bireylere türk denir.
  • imamoğlu analarını sikse doğru hareket diyecek tipler var. tayyibin götünün kılları neyse bunlar da aynı