şükela:  tümü | bugün
  • iman bebek bugün ölen bebeğimiz.suriye'de beşşar esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları nedeniyle evsiz kalan ve sığındıkları türkiye sınırındaki kamp bölgesinde soğuktan ölen 1,5 yaşındaki iman ahmed leyla'nın, gözleri açık can verdiği ortaya çıktı.iman bebek, idlib'den göç ederek afrin'in güneybatısındaki bir geçici barınma alanında camsız bir barakada kalan ailesi tarafından dün sabah afrin şifa hastanesi'ne getirilmişti.
    ancak 1,5 yaşındaki iman bebeğin hastaneye geldiğinde kalbinin durduğu anlaşılmıştı.

afrin şifa hastanesi'nin, aa ile paylaştığı ve bebeğin ölümünden sonra çekildiğini bildirdiği fotoğrafta, iman'ın gözlerinin açık olduğu görülürken, bir elin, fotoğraf çekimi için küçük bebeğin bedenini doğrulttuğu fark ediliyor.

hastanenin ölüm raporunda, yalnızca 4,5 kilogram olan iman bebeğin şiddetli soğuk algınlığı sonucu nefesinin kesilip kalbinin durduğu, beslenme yetersizliği çektiği ve aynı zamanda "serebellar atrofi" (beyincik hacim küçülmesi) hastalığıyla da mücadele ettiği belirtilmişti.

ailenin, rusya ve rejim saldırılarında tahliye edilen başkent şam'ın doğu guta bölgesinden 2018'de idlib'e göç ettiği, bombardımanlar nedeniyle burada birkaç kez yer değiştirdikten sonra suriye-türkiye sınırı yakınlarında afrin kırsalına kaçtığı öğrenilmişti.

suriye'de beşşar esed rejimi güçleri ve rusya'nın idlib gerginliği azaltma bölgesi'ndeki yerleşimlere yoğun saldırıları sonucu ocak 2019'dan bu yana yaklaşık 1,8 milyon sivil türkiye-suriye sınırı yakınlarına göç etmişti.

göç edenlerin büyük kısmı, türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da türkiye'nin terörden arındırdığı fırat kalkanı ve zeytin dalı harekatı bölgesine sığınıyor.
  • bu haberi iki üç günce okumuştum ve bu bebek iki iç gündür aklımdan çıkmıyor.

zaten çocuklara karşı hassas, iki de çocuğu olan biriyim, beni iyice benden aldı bu bebek.

ama eğer şu bebek, suriye'li olmasaydı, atıyorum berlin'de starbucks'da üzerine kahve dökülüp yaralansaydı, muhtemelen sosyal medaya da stabucks'ın anasını sikiyorduk hep birlikte.

bebek 1.5 yaşında ve 2020 yılında soğuktan donarak gözleri açık gitti. bana, putin, esad, esed, mesed, abd mabede edebiyatı yapmayın arkadaş.

bebek ulan bu. ulan şu yazıları yazarken bile gözlerim yaşarıyor ya. zaten elinden mal mal entry girmekten başka birşey gelmeyen mahlukata döndük.

ya bebekler ölmesin, alayımızın anasını sikiyim ya. arkadaş hiç mi vicdanınız yok amk, yani hiç mi boğazınız düğümlenmiyor ya? ulan şu bebeğin gözleri açık açık donarak ölmesi, kimseyi hiç mi rahatsız etmez?

etmiyor demek ki. o çocuğun suçu suriye'li olmak, başka birşey değil.

ama doğru, annesi doğurmasaymış dimi?

ananızı sikiyim sizin.