şükela:  tümü | bugün
  • ultima online hakkinda inanilmaz komik ve eglenceli, buyuk emekle hazirlanmis karikaturlerin oldugu bir site..karakterimiz imanewbie, ultima dunyasinda saf bir newbie delikanlidir, basina gelenler pismis tavugun bile basina gelmez..yarici, cok eglenceli bir site, ozellikle killer chicken guild rullaz..
  • http://www.imanewbie.com/ adresine konuçlandırılmış site
  • (bkz: uo)
  • ultima online'da sözde site sahibinin newbielik zamanlarında yaşadığı olayları editlenmi$ resimlerle anlatan gülmekten geberten site.aynı zamanda karakterininde adıdır.
  • ultima online gibi hakkın rahmetine kavuşmuş sitedir.
  • ultima online'ı sizden öğrenecek değiliz geyikleri sayesinde hatırladığım, bir heyecanla google'layıp tıkladığım ancak kapandığını görünce neredeyse gözlerimin dolmasına sebep olan site. eğer oradaki içerik bir yere kaydedilmemiş ise internet tarihinin en eski ve komik mizah kaynaklarından birisi tarihe karışmış demektir.

şimdi web archive sayesinde gördüm ki o karikatürlerden oluşan bir cd yapılıp satışa sunulmuş. en azından tarihe karışmamış olduğunu bilmek bile sevindirdi.

http://web.archive.org/…oband/lo-ima-frameset.shtml
  • bir anda aklıma gelen zamanında kahkalarla gülüp okulda birbirimize anlattığımız oyun içinden alınan ekran görüntüleri ile oluşturulmuş bir nevi karikatür.

şimdi bakınca o kadar komik değilmiş ancak o zaman gerçekten çok orijinal bir çalışmaydı. devamlı rune'lara para verip ıssız adalara ışınlanırdı ki sırf bunu taklit etmek için gemilerle adalara girip marklamıştık.

bunu taklit etmek için oturup benzer çizimler yapmıştık çevresi olmadan sadece karakterler ve diyaloglar ile, ekran görüntüsü almakla uğraşamadığım için okulda kurşun kalemle yapıyordum.

ne güzel günlerdi.
  • şu günlerde canada, british columbia'da yaşamakta olan ultima online efsanesi. inanması güç geliyor ama şu an için 73 yaşında imanewbie'nin yaratıcısı. hayatı boyunca yaşadığı on beş dakikalık şöhretler, oğlu meagen'a göre; onun en büyük mutluluklarından birisi, en güzel işlerinden birisi olmuş. çok yaşa imaewbie, çok yaşa lordum.