şükela:  tümü | bugün
 • hazinede calisan bir arkadasimdan:

  "...biz kendi arazimizi belediyelerden zor koruyoruz. devletiz lan biz. normal vatandasa neler yaparlar allah bilir. mafya gibi adamlar..."
 • bazı geri kalmış ülkelerde, belediye başkan adayları televizyona çıkıp projelerini falan anlatırlar ya, bir de öyle televizyonda bahsedemedikleri projeleri vardır. belediye başkanı seçildikten sonra ilk yaptığı iş, televizyonda bahsetmedikleri projelerdir. şehrin gelişmeye en açık bölgesinin imar iznini bir bahaneyle iptal eder. misal su havzası ilan edilir o bölge. tüm imar izinleri iptal olur. ne güzel çevreci başkan falan deriz. imar izni olmayan araların değerleri tepetaklak düşer. halk arsalarını yok pahasına satar. bir kaç sene sonra aynı belediye o bölgeyi su havzasından çıkarır. imar izniyle beraber oralara bir sürü proje inşaatı başlar. firma isimlerinden anlarsınız planı. belediye başkanının cemaatinden şirketler o arsaları yok pahasına toplamış, milyar dolarlık kazanç getirecek dev projelere başlamışlardır. imar rantı böyle bir şeydir.
 • "istanbul’da ilçelerin imar yetkisi alındı

  istanbul büyükşehir belediye (ibb) meclisi kararıyla, 2005 yılında 5216 sayılı büyükşehir belediye kanunu’nun 7’nci maddesine istinaden ilçe ve ilk kademe belediyelerine verilen, “belediye sınırları içindeki imar uygulamalarının kontrolü, iş ve işlemlerini yapma ve onaylama yetkileri” geri alındı. olayı siyasi bulan chp’li üyelerinin ret oyuna karşın karar oy çokluğuyla kabul edildi. ibb hukuk ve harita komisyonu’nun ortak raporuna göre, karara, ilçe belediyelerinin yaptığı imar uygulamalarına ilişkin yansıyan sorunlar neden oldu. ibb chp meclis üyesi hakkı sağlam, 2005 yılında 4 olan chp’li belediye sayısının 12’ye çıktığını belirterek, kararın siyasi olduğu iddia etti. ..."

  http://www.hurriyet.com.tr/…mi/15815473.asp?gid=254
 • akp'yi ortaya çıkaran ve büyüten, türkiye'yi mahveden rant. ülke yavaş yavaş yabancılara satılıyor!arabın biri ağaoğlunun projesinden bir blok kapatıyor, belçikalı tokiden 25 daire alıyor. marmaris ingiliz kolonisi oluyor...
 • cemil candaş'ın ölümüne sebebiyet vermiş olduğu düşünülen rant. ülkenin her yerinde var fakat istanbul'da inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. şişli'de kimlerin parmağı olduğu zaten belli ama gg işte.
 • sahipsiz toprağa emek vermeden, ekip biçmeden beklemek arazileri yararlanılamaz hale getirir, toprak spekülasyonuna yol açar.
 • 15 yıldır iktidardaki hükümetin çevre ve şehircilik bakanının gözüyle;

  "ortalıkta dolaşan imar hikayeleri, o kadar rahatsız edici ki hepimizin içini döndürüyor. bu müthiş bir sıkıntı. adalet duygusunu da sarsıyor

  ... en büyük hırsızlıklar, kötülükler, belalar imardan geliyor. o imarın bir an önce denetim altına alınması lazım.”

  mehmet özhaseki
  http://www.gazeteduvar.com.tr/…lar-imardan-geliyor/
 • bu aralar akp' ye yakın kişiler tarafından bu konunun dile getirilmesi çok garip değil mi ? sanki anlaşılmış gibi herkes aynı konuyu hiç yokken ortaya çıkardı. burası gördüğüm altıncı mecra. yakında cb' nin de bu konuda açıklama yapacağına eminim.

  sanırım yıllardır yaptıklarını, bir anda kendilerinden soyutlaştırıp, kendilerini rantla mücadele eden kadro gibi göstermeye çalışacaklar.

  ben demiştim editi: http://www.hurriyet.com.tr/…iz-varsa-yikin-40484218
 • (bkz: kupon arazi)
 • imar rantını en iyi anlatan yer esenyurt.
  parsellerin yapılaşma şartlarına ve alınan ruhsatlara bakarsanız ağzınız açık kalır.
  aşağıda linkte yer alan projelere bir bakın hele neler göreceksiniz. biz senelerdir bununla mücadele ederken, bu projelere ruhsat verenler şimdi "imar rantı hırsızlık" diyorlar. yok yaaa yedik biz de.

  http://i.hurimg.com/…5/0x0/55ea23fbf018fbb8f86dad54