şükela:  tümü | bugün
 • kis. imbalanced.

  cok fazla guclu/etkili demek. oyunlarda mesela bir karakter fazla guclu oldugu icin oyundaki dengeyi cokertir, bu karakterlere imba denir. starcraft'da tank boyledir ornegin uzun bir sure.

  hayatta da kullanilabilmektedir cok guzel seyler icin. (bkz: thai iced tea/1)
 • international master of business administration

  londra, bremen, marsilla, valencia, moscow da ortak yuruttulen bir master programı. toplam 2 somestr tam zamanlı program.
  her donem sectiginiz 2 farklı ulkede egitim goruyorsunuz. avrupa da 1 sene gecirmek icin gayet uygun gibi gozukuyor.
 • (bkz: imbal)
 • world of warcraft'ın ağıza doladığı ender sözcüklerden birisi.. artık bizim için iyi, süper, mükemmel kavramları kalmamıştır.. yerine imba yerleşmiştir!!
  imba mangal
  imba film
  imba eleman vs vs.. örnekler çoğaltılabilir..
 • küçük kuzenim bana bir arkadaşından bahsederken kulağımdan kaçamamış olan neo-sıfat. "o ne demek lan?" diye nazikçe sorduğumda, çok iyi ve süper gibi manalara geldiğini söyledi. bu kelimeyi bilmediğim için utanır gibi oldum.

  sonra hatırladım ki aynı kuzen bir kaç saat evvelinde "sen lanet olası bir tembelsin" de demişti. bu da bende gene gâvur icadı bir kelime ile karşı karşıya olduğum şüphesini uyandırdı.
 • dota da her yeni gelen hero için söylenen sözcük.
 • blizzard sağolsun herşeyi öyle dengelemiştir ki artık 2 oyuncu biraraya geldi mi "ben x yapıyorum gayet iyi" hamlesinin karşılığı her zaman "ama sana da y yaparlarsa apışırsın" olmakta, bu discussion üçüncü bir elemanın gelip az sayıda imbalanced item/unit'lerden birisini hatırlatması ve tarafların tahtadan çekilmesine kadar gider. halbuki online oyunculuk bana kalırsa bu değildir, imba bir istisna değil olağan olmalıdır. tıpkı battlefield serilerindeki imba silahlar gibi. keza bunlar olmazsa rekabet her zaman bilgiye dayalı olur, hep üstünlüğü doğal olarak bozan bir tekniğe karşılık gelen teknik kullanılır, bu iş sonsuza kadar gider. halbuki battlefield noobları bize imba saldırılar yaparsa, bizim refleks ve precisionımız daha hızlı gelişir. bu sayede istisna henüz blizztardın nerflemediği herhangi bir oyun elementi değil, bizzat biz oyuncular oluruz. rekabet daha çok oyuncular arasında olur. ayrıca çok sinirimiz bozulursa bir rakibimize karşı noob taktikleri kullanabilmeliyiz. bunlar olmalı. (bkz: kaybolmayan sakız)
 • avusturya viyana'da bulunan institute of molecular biotechnology'nin kısaltmasıdır.
 • harika bir dota versiyonu. adından da anlaşılacağı gibi bir çok skill, bir çok item tabiri caizse imba. bir iki tane örnek vereyim daha iyi kavrayabilmeniz için:

  nevermore'un normal dota'da 30soul/60damage olan limiti yok. ölmediğiniz takdirde sınırsız sayıda soul toplayabiliyorsunuz ve normal vuruşunuz ve ultiniz de topladığınız soullarla aynı orantıda güçleniyor. ursa'nın 3. skill'i orb değil, 2. skilli 40 atak sürüyor, ultisi current hp değil max hp üzerinden hesaplanıyor. tiny en büyük halinin yaklaşık iki katına kadar büyüyor ve daha neler neler. dl linkini de vereyim merak eden indirsin denesin ai olarak.

  http://www.epicwar.com/maps/175368/
 • international mountain bicycling association'ın kısaltması.

  (bkz: www.imba.com)