• bunun yapımını hobi edindim kendime. amerikadaki profesyonellerin ayarında yapabildiğimi öğrendiğim şey.

sanki doğuştan allah vergisi gibi bir yeteneğim var bunun yapımına. asperger sendromlu biri olarak, lego technic, puzzle vb şeyleri çok severdim. bakır boruları, tam sevdiğim steampunk tarzında görünen nesneler gibi kesmek, kaynatmak, gösterge takmak vs. beni adeta büyüledi. hayatta en zevk aldığım şeylerde ilk üçe girdi imbik yapımı.

yaptığım imbik ile etil alkol elde etmek ise işin mükemmel yanı oldu. vodka benim için artık koladan ucuz bir içecek.
  • kaynama ya da buharlaşma sıcaklığı farklı olan sıvıların birbirinden ayrılması için kullanılan mekanik alettir.
  • icki yapmakta da kullanilan
    isi ve damitma i$lemini ayni anda gercekle$itmek icin kullanilan genelde metalden (tercihan bakir galiba) ce$itli yuvarlak $ekillerdeki alet. cok buyukleri farbrikalarda bulunur, kacak icki yapimi icin evlerde kucuk modelleri de mevcuttur
  • ibrik ile sık sık karıştırılan damıtma hedesi...
    mekanik tesisatta, ısıtma, soğutma vesair hedelerinde pek kullanılır..
  • sıvıların damıtılmasında kullanılan aygıt.

http://www.thegreenhead.com/…erfume-distiller-1.jpg
  • etil alkole acı madde katılması hadisesinden sonra yok satıyormuş. adamlar uzaktan eğitimle kimyager oldu yeminle.
  • para vermeye hiç gerek yok. 15 lt düdüklü tencere, 4 metre bakır boru ve bir adet banyo kovası ile on numero imbik yapılabilir.
    öncelikle bakır boruyu spiral şekilde büküyoruz ve banyo kovasının içine yerleştirip, ucunu da kovanın alt yanından çıkarıyoruz. delinen yerin çeperini güzelce silikonluyoruz ki içine su dolduğunda oradan akmasın. sonra düdüklü tencere kapağının hava firar yerini söküyoruz, bir klimacıya götürüyoruz ve adam ona güzelce bir nipel başlık takıp (bu bakır boruyu kovaya yerleştirmeden önce yapılacaktı prosesi değiştirebilirsiniz) olayı sonlandırıyor.
    teşekküre gerek yok herkes ucuza içsin yeter.
  • kaynama noktası birbirinden farklı olan sıvıları birbirinden ayrıştırmada ve ayırmada kullanılan teçhizattır.

ısıtıcı,damıtma kazanı, termometre, yüksek performanslı yoğuşturucu, buhar taşıyıcı borular ve boru bağlantı rekorları olmak üzere birden fazla bileşimden oluşur.
hesabın var mı? giriş yap