şükela:  tümü | bugün
  • 58. hükümet çevre bakanı
    (bkz: ellisekizinci hukumetin bakanlar kurulu listesi)
  • turkiye'nin cevre sorunlari karsisindaki bir bakana verilebilecek en guzel isme sahip cevre bakani...
  • 2 mayıs 2011 itibariyle çaykur genel müdürüdür.
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin birinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 58.hükümet/çevre bakanı/18 kasım 2002/14 mart 2003/rize/akp/3 ay 26 gün/3 ay 26 gün

not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • çaykur genel müdürüdür.

güzel ülkeyi bu tipler, bu kafalar mahvediyor. cumhurbaşkanı her branştaki kadın sporcuyu telefonla tebrik ettiğini unutmuş olduğunu düşünmüyorum. zaten aslında bütün devlet ve kurumların kadrolarına bu tür kafaları getirdiler. ama ne yazık ki meydanlarda akp destekçileri kadınları da görüyoruz. hatta spor salonuna giden kadın, kızının bir mezuniyet sahibi olması için çırpınan aileler de akp seçmeni olmuş durumda.

bunun akp ile ne alakası var gibi bir düşünceye destek olmam mümkün degil. çünkü arkasındaki önemli destekçilerin hepsinin kafasında bu tür yobazlık dolu. cübbeli bunların en başında gelir. ancak kadın evde oturmalı kocasını beklemeli gibi söylemde bulunur. hamile kadının sokağa çıkması uygun değildir sözleri bunların ağzından salya gibi akar. evin erkeği izin vermezse kadın annesini göremez sözlerini ancak bunlar utanmadan, sıkılmadan kitaplarında yazar. çocuk yapmayan kadın yarımdır gibi sözleri herkesten duramazsınız. bizim millet de bunları bilgi referansı olarak kabuk eder.

aslında kafa tam da budur. yapılmak istenen tam da budur. yetiştirilmek istenen nesil işte böyle bir nesildir.

erkek olarak kadına sürülen lekeyi ben değil de tüm kadınların temizlemesini beklemiyorum. çünkü her aşağılayıcı söylemden sonraki seçim döneminde kadınları okullarda harıl harıl akp için çalıştığını görüyorum. sonra aklıma atatürk’ün ilk kadın avukatın istanbul lokantası hikayesi gelir. düşünürüm ‘burada siyasi faaliyetlerde bulunurken atatürk’ün düşmanlığını yapan bir partiye nasıl oy veriyorlar. bu kafalar sizin lokantada yemek yemeye bile hakkınızın olmadığını düşünüyorlardı’ diye.
  • kaç paragraf yazı döşenmiş bi üstte sırf adamın biri ‘bi arkadaş yanına gitmiş o da böyle demiş’ dedi diye. bi insanı silmek bu kadar kolay olmamalı ya. bi bekleyin kardeşim adam ne diyecek diye. ahan da cevabı
    link
    özetle adam ‘ben böyle bir şey demedim, biz zaten 5 senede 5 takıma 16 kez sponsor olmuşuz’ diyor. bakın 1 kez 2 kez değil 16 kez sponsor olmuş diyorum. 60 küsür yaşındaki adamın 16 kez sponsor olunca aklına gelmiyor günah olduğu ama 17. de geliyor. şimdi bunun meresi mantıklı. kaldı ki böyle bi iddia ortaya atacaksan kanıtı olacak elinde. bi arkadaşıma demiş diyerek çekilemezsin.
    tanım: saçma sapan bi iftiraya maruz kalmış çaykur genel müdürü