şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet'in haberine göre 2020 itibariyle getirilecek zam paketi içerisinden bir detay. temmuz'da 618 lira'dan 1500 lira'ya çıkartılan kayıt ücretinin 2020'de 1838 lira olması bekleniyormuş. 2020'yi kaç lira ile kapatacağız acaba.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…k_zamlar_geliyor.html
 • anasının amı diyoruz.
 • yerli ve milli telefonlara yönelmemiz gerek, casper ve vestel'in güzel modelleri var. yeni dükkan açtım peynir ekmek gibi satıyor.
 • bütçe açığını kapatacağı için sevindirici haberdir. çok sevindim.

  artık çoğu yerde wifi ile internet kullandığım ve telefonla konuşmadığım için yeni aldığım yurtdışı telefonu kaydettirmedim. gider xiaomi alırım yine de yerli telefon almam.
 • casper ve vestel e yerli ve milli diyen geri zekalı muhtemel çomar telefoncuya birisi o telefonların içindeki bilmem kaç core lu çipin türkiyede üretilmediğini anlatsın bir zahmet.

  ek: dünden beri küçücük beyni ve külli cehaletiyle üzerime saldıran "yerli ve milli" ci çomarların mesajlarıyla doldu mesaj kutum. apple sanki çinde üretilmiyormuymuş, samsung cpu yu nerden alıyormuş falan diyorlar.

  geri zekalı ve karacahil çomarın anlayamadığı şu, yerli üretim başka bir şey milli başka. tai de boeing ve airbus a uçak parçası üretiyor ama kalkıp kimse boeing amerikan malı değil demiyor. çünkü o parçaların teknolojisi var boeing de. dizayni patent hakkı onun. apple telefonunu çinde üretiyor ama oradaki ucuz işçiliği kullanıyor. o telefonun, içindeki cpu nun teknolojisi apple ın. oysa senin vestelin off-the-shelf (yani hazır üretilmiş) cpu kullanıyor. hazır parçaları alıp monte ediyor. cpu şöle olsun, bana bunu üret al sana çizimi vs demiyor. o cpu yu üretecek teknoloji yok vestel de. ama apple da yada samsung da var. anladınızmı şimdi çomarlar. artık gelip kara cahil havlamalarınızla benim mesaj kutumu doldurmayın. kemik atmıyorum. nasılsa engelliyorum, boşa yoruluyorsun. bilgisi olmadan her konuda fikir üreten çomarlardan fena halde bıktım!
 • vatandaşı zam manyağı yapmış akp iktidarının yeni hamlesi.

  amaç belli; yurtdışından öyle ucuza telefon alıp imei falan uğraşmayın, ülkenizden alın ki hayvan gibi vergiyi sokalım diyorlar.
 • 2017 temmuz ayında çin’den kardeşim için getirdiğim mi6’ya 150tl vermek fazla gelmişti. yeni gelecek güncelleme! ile 2,5 senede imei kayıt ücretine %1100’ün üzerinde zam gelmiş olacak.
  ancak anlayamadığım bir şey var: mevcut kur ve bu imei ücreti ile hala yurtdışından getirmek kurtarıyor mu ki? bayadır kontrol etmiyorum piyasayı.d

  edit: bilgilendirme yapan herkese teşekkürler. amiral gemisi telefonlarda yurtdışından telefon getirmek, hala oldukça avantajlıymış.
 • 3310 kullandığım için beni alakadar etmeyen zamcık. hiç birşeyi haketmiyoruz, aslında 3310 bile haketmiyoruz.. ne üretiyorsun da neyi hakedeceksin, önüne gelen mühendisim demeyi çok iyi biliyor

  edit : mühendisim diyenler içerlermiş galiba. milyar dolar lazımmış, devlet desteği lazımmış. yarı iletken fabrikan yok, sanayi yok, şu yok bu yok para yok. girişimcilik hiç yok... 39 ford yapamıyoruz ayıptır.
 • maksadın farklı olduğu zamdır.

  venezuela da böyle böyle açlık sınırına geldi. böyle halk olduktan sonra saray içinde keyif süren çok olur.