şükela:  tümü | bugün
  • grup imeranın pek naif bir şarkısı. gün ışığım demekmiş, sanırım rumca. kelimeyi söylemesi ayrı güzel, şarkıyı dinlemesi ayrı:

klip
  • imera adlı grubun "ena" adlı albümünde yer alan şarkısı. sözleri şu şekildedir:

habu kizun evinun kapilari döşeme
    biraktum işi gücü düştum yarun peşine

köyümun en güzeli yüreğumun ateşi
    dağlarumun güneşi imera fera

kaldi mi böyle adam
    gece ışıktır odam
    bu adam benum sevdam
    imera fera

dere suyun bitmedi denize aka aka
    soyunda asalet var boylarında fiyaka

kaldi mi böyle adam
    gece ışıktır odam
    bu adam benum sevdam
    imera fera

dağlarımın güneşi imera fera

memleketum trabzon istanbul’da kalmişum
    ben habu dertlerumi imeramdan almişum

dağlarumun güneşi imera fera

kaldi mi böyle adam
    gece ışıktır odam
    bu adam benum sevdam
    imera fera
  • aslında o kadar da çok aşırı beğenmedim, orta karar bir şarkı diye yorumluyorum ama deli gibi de mırıldanıyorum durmadan. sanırım fark yaratmasının sebebi vokal hanımefendinin ses rengi ve şarkıyla yarattığı ahenk.

yalnız, grup çok samimi duruyor. başarılar diliyorum kendilerine.
  • tek kelimeyle enfes, muazzam, muhteşem bir parça.

(bkz: matematik öğretmenimin ellerinden öpüyorum.)
  • yine harika bir imera parçası. kendileri keşfettiğim için içten içe sevinip mutlu oluyorum.
  • çok tatlı bir karadeniz ezgisi. bol bol dinlenesi. içten sözleriyle pek bi sevdim, bol bol dinleyiniz efendim. kendi kanallarındaki videosu şu şekilde. edit. link.
  • güzel bir ezgiye sahip şarkı."imera fera"nın anlamını öğrendikten sonra şarkı daha bir güzelleşti sanki.
  • underrated..

dinleyin ulan develer.

sakinleştiren bi şarkı, hem ezgisi hem de söyleyenlerin sesleri sakinleştiriyo.
  • geçen hafta yaptığım karadeniz gezisinden aklıma takılmış kalmış olan güzel şarkı. arada dönüp dönüp kafamda çalıyor.
  • bu geceki rising star finalinde karadenizli grubun söylemesiyle haberdar olduğum efsane şarkı. gelecek 1 ay boyunca dinleyeceğim şarkı belli oldu.

üstteki entrylerde bahsedildiği gibi, underrated bir şarkı. dinleyin ulan sevgili türk halkı.