şükela:  tümü | bugün
  • fox tv'nin sık sık görüşlerine yer verdiği ekonomi yazarı ibrahim kahveci'nin tespitidir.

türkiye'nin ekonomik çöküşü çeşitli hileler ile maskelediğini, çok para basıp bunu ulufe olaran yandaş tayfaya dağıttığını ve bu yüzden türk lirası cinsinden büyümemin yüksek gözüktüğünü sık sık dile getiriyor kendisi. aynı uyarıyı sözcü gazetesi ekonomi yazarı ege cansen de yapmıştı.

şimdi türkiye imf'ye üye ama imf her başvuruyu kabul etmiyor. kriterleri var.

türkiye gittikçe venezuela olma yolunda hızla ilerliyor.

venezuela gibi olursanız sizi imf de kurtaramayabilir zira imf'nin kapasitesi ve sınırları belli.

dış mihraklar, masonlar, israil, tapınak şovalyeleri gibi hayali düşmanları suçlayacağınıza önce berbat ekonomi politikalarını, enflasyona neden olan popülist uygulamaları, ohal meselesini, dış politikadaki yanlışları, merkez bankasının her işine karışılmasını falan engelleyin.

yoksa venezuela gibi oluruz. paramız paçavraya döner ve hiçbir ülke türkiye'ye de yardım elini uzatmaz. zira her ülke ile de papaz olmuş durumdayız.
  • batsın da sende kurtul bizde kurtulalım. yada sen siktir git biz burada kalırız. amına koyum rte gitsin de ülke batsa da olur. bu nasıl bir zihniyet anlamıyorum.
  • türkiye venezuela da olmaz çünkü venezuela halkı bizimkilerden zihniyet olarak moderndir biz olsak olsak afganistan oluruz
  • ederse amınakoyum dediğim başlık.

lan oğlum osbirci ergenler bilmez belki ama o imf defol sloganlı günleri iyi hatırlıyoruz biz. hatta imf ile stand by anlaşması yapılmadı diye batarız diye ağlayan ekonomistleri de hatırlıyoruz. ben bildim bileli türk muhalifi ekonomik kriz üzeri siyaset yürütüyor. 16 yıldır üretilen tek argüman bu. proje var mı yok. varsa yoksa kriz. bu vakitten sonra gelse de fikrimi değiştirmeyecek krizdir. akp yi darbe veya kriz götürmeyecek. akp yi demokrasi götürecek bunu aklınıza yazın.
  • durumun vehametini gösteren tablodur.

maalesef kritik eşik aşılırsa imf de bizi kurtaramayabilir.

acı ama gerçek.