şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle rte'nin yaptigi aciklama. imf'ye 2013 yilinda da odememiz vardi ama...

super guc olduk galiba.
  • onca verginin nereye gittiği belli oldu böylece. la olm adamları sömürücez, sonra bütün dünya bizim. anladınız? artık vergi vergi bi susun la kafa beyin küsküdünüz yeter.
    süper söz.
  • akp'yi destekleyen herkesin dilinde olan imf borclarini bitirdikten sonra gelen ikinci cumle.
    once hele bir otur soluklan yigenim.

imf oyle senin dusundugun gibi paraya sıkısıp borc alacak bir kurum degil ki.
    bir fon. evet yanlis okumadan bir fon.
    ulkelerin ekonomisi ami gotu dagitmasin diye ulkelere borc veren bir fon.
    yani sen bu fon'a para koydugun zaman imf'e borc vermiyorsun imf'in icine para koymus oluyorsun yani bir bok oldugu yok. super guc olmus degilsin.

haa illede hüloooğğğ dersen senin bilecegin is ama komik oluyorsun haberin ola.

edit: onerme sozcugunu duzelttigi icin saolsun (bkz: nweeew macha)
    edit2: ay em ef'e gelen ek 'ye' degil 'e' olur imf bir turk kurumu degil.
  • japonya'nın 60, almanya'nın 55, çin'in 43, fransa'nın 42, italya'nın 31, ispanya'nın 19 milyar dolar dediği yerde türkiye'nin 5 milyar dolar verebileceğini açıklamasıdır.
  • (bkz: ayemef)*
  • borç verme söz konusu değildir. tipik bir başbakan çarpıtması.
    olay imf nin ihtiyaç halinde ne kadar fon alırsınız sorusuna bizimkilerin 5 milyar $ şeklinde cevap vermesidir.
    bu arada batan yunanistan 7 veya 8 milyar dolar şeklinde rakam belirtmiştir.
  • (bkz: #15636385)
  • asil arguman'a cevap veremeyip ad hominem yapanlari gostermistir bizlere.

bak canim george'u sen nasil okuyorsun corc diye mi george diye mi? memleketine gore degisir degil mi tatlim.
    dogrusu em pe 3 degil em pi tiri dir sen bulaydin ismi 'aynshhinqaf' olaydi.

ek olarak bu kadar saldirinin nick'inde 'q' harfi iceren birinden gelmesi de eglendirici*
  • cogunlugun her yaptigini dogru mu kabul edelim o zaman? cogunluk 'k' yerine 'q' kullanmaya karar verise ne yapalim peki? aslinda hepimiz noddle ve pirinc yemeliyiz cunku 1 milyar cinli yanilmis olamaz.

diye hezeyanlara surukletir insani.

ben oyle ogrendim benim bildigim kesin dogru demiyorum tdk dan veya guvenilebilir her hangi bir kaynakta yabanci dil kokenli kisaltmalara nasil muamele gostermemiz gerektigini gosteren tek bir yazi yeter.

su durumda aglayan zirlayan ben mi oluyorum?
  • +1 tl' m ile katılacağım etkinlik.