şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ben demiyorum reis diyor.

diyor ki; "altin hep sabit dolar kuru habire yukseliyor, dolarla borc alacagimiza altinla borc alalim boylelikle kur baskisi kuramazlar?"

yani bana kalirsa takas yontemi de dusunulebilir. ulan ya ahahha. yakinda hazineyi neden banko maclara basmiyoruz derse sasirmam puhahahha

kaynakci geldi hanim
  • - ülkede o kadar altın olsa dolar bu halde olmazdı zaten.
  • ekonomi uzmanı değilim ve bazı sorularım var.
    + altının fiyatını ne belirliyor?
    + bir de imf'ye borcumuzu ödemiştik değil mi? --- cevaplar ödediğimizi onaylar şekilde.

t: rte'nin imf'ye borçlanma konusundaki demecidir.
  • şuna da mantıklı bir açıklama getirin de göreyim ak oğlanlar... ne olacak altın ticaretini dolar değil yuan üzerinden mi yapacaksınız?
  • bence arpa buğday verelim, cep telefonu ve elektronik alalım. cep telefonu ve elektronik ürünleri de avrupa'da ham madde karşılığında okutalım. *

not: gerçi verecek arpa buğday da kalmadı. onları da dışarıdan alıyoruz hatırladım.

buldum, o zaman toki ev yapıp gavurlara versin karşılığında ithal ürün alsın **

(bkz: müthüş)
  • sen önce ihalalerde dolarla garanti vermeyi bırakta bir önce bunu sonra konuşuruz.
  • bence muhteşem bir fikir hatta borcumuzu çeyrek altın olarak alır,diğer ülkeler borçlarını öderken gram altın olarak çaktırmadan öderiz.kameraya yakalanırsak işin rezilliği var,hemen imf başkanının annesi laf eder. biz onlara çeyrek vermiştik görüyor musun gram veriyorlar diye.
  • reis bence "imf bize altınla borçlansın, dolar sürekli yükseliyor." demek istiyor burada. biliyorsunuz ki reis başa geldikten sonra, imf'ye borcumuzu zart diye ödemiş ve zurt diye imf'ye borç vermeye başlamıştır. o kadar düşüncelidir ki kendisi, milletini muasır medeniyetler seviyesine çıkardıktan sonra bir dünya lideri olarak imf'yi de düşünmeye başlamıştır. inanmayanlar facebook'ta bulunan reis sevdalısı gruplara bakabilir.

hatta şöyle de bir link bırakayım 6 ay öncesine ait;

https://m.sabah.com.tr/…edi-biz-verince-vazgectiler
  • bunun bir sonraki adımı imf'den borcu ev/residance olarak alalım olacaktır. nasılsa istanbulun her yeri yeni ev kaynıyor tapudan devri yapar borcumuzu öderiz de diyecektir.
  • bir gazeteci çıkıp sormuyor "efendim biz zaten imf ye borçları ödeyip sıfırlamıştık ne gerek var şimdi buna" diye. sanırım hükümet önümüzdeki yıllarda satacak bir şey bulamayınca imf den borç istemeye başlayacak.