şükela:  tümü | bugün
  • yol, yordam 1.

seni taşıyorum şehirler boyunca
    bir sokak arasında çıkıyor karşıma;
    ucuzluğuna inat ışıltılı kolyeler
    seni anıyorum boynun boyunca
    kücük işlenmiş küpeleri takıyorum;
    saçının gölgesindeki kulaklarına
    bir renkli taç takıyorum;
    saçlarının dalgalı kokusuna
    kenarları çiçekli bir ayna alıyorum
    bendeki seni sana anlatmaya

köşebaşında kırdım hepsini, çıkmaz sokakta.
  • onun da bir insan olup geyirdigini, kaka yaptigini dusunmek bir an icin insani gercek dunyaya dondurur...
  • murathan mungan'ın "gece nöbeti" şiirini sindire sindire okuyup karar vermektir ve kesinlikle uzak durmaktır ya da uzak tutmak.

"daha az seviyorum seni..
    giderek daha az..
    unutur gibi seviyorum..
    azala azala..
    aramızdaki uzaklığın karanlığında..."
  • intihar ediniz.
  • imkansız diye bir şey yoktur. dolayısıyla imkansız bir aşkı öldürme yolu aramak gereksiz bir çabadır kanımca.
  • yapılacak işler:

- imkansız aşık olan kişinin hakkında ne kadar iyi düşünce, anı vs. varsa unutmak en azından azami çaba göstermek, tüm delilleri titizlikle ortadan kaldırmak. (fotoğraf, sinema-tiyatro bileti, mektup, mail vs.)
    - kişinin bütün kötü özelliklerini döndürüp döndürüp düşünmek, mümkünse arkadaşa eşe dosta "zaten burnunu karıştırıyordu" şeklinde ulu orta serzenişte bulunmak.
    -sağa sola daha fazla bakıp imkansız kişiden daha uzun boylu, daha yakışıklı/daha güzel olanını aramak ve ne olursa olsun günde en az 3 eli yüzü düzgün aday bulup şöyle bir bakıp kıyaslayarak, imkansızın kendi gözünüzdeki fiziki değerini aşağıya ve gittikçe daha da aşağıya çekmek.
    - ortak arkadaşlardan koşarak kaçmak, telefonlarına çıkmayarak uzaklaşmak - aynı mekanlarda bulunmaktan fersah fersah kaçınmak. beraber dinlenen şarkılardan, izlenen filmlerden hatta paylaştığınız herşeyden bir müddet için uzaklaşmak, dinlememek, izlememek.
    - ve sonuncusu ve en önemlisi aşkınızın neden imkansız olduğunu kendi kendinize gerektikçe tekrarlamak, yetmezse tebeşirle kara tahtaya 3256 kere yazmak.

bunlarla da olmuyorsa kiralık katil kişi devreye sokulabilir.
  • insanin kendisini her askin bir gun bitecegine, biterken cok siradanlasacagina hatta taraflarin cirkinlesebilecegine ve onu bu sekilde animsamak istemedigine inandirmasi*. ise yaramazsa imkansiz denen kavramlari tersine cevirmeye calisin; belki o daha kolay olur.
  • kendini ise guce vermek
    arkadaşlarla sosyalleşmek
    asla yalniz kalmamak
    yapmayi erteledigin her isi yapmak
    evde parti vermek
    yeni insanlarla tanismak
    baskalari ile oyun gibide olsa flört etmek
    kendini meşgul etmek
    film izlemek
    olmadığın kadar sosyal olmak
    kendine köşe bucak temizletmek
    sadece eğlenceli şarkılar dinle
    onu hatırlatan tüm eylemlerden uzak dur.
    kendini ise guce vermek
  • hafıza kaybı için işlek bir ana caddeye kendinizi atınız..