*

şükela:  tümü | bugün
 • askin nur yenginin sirami bekliyorum albumunden sozleri sezen aksuya ait oldugu asikar bir sarki. bir sarkinin sozleri bu kadar mi guzel olur, dedirtir.

  biliyordum imkansizdi
  sana yetmek mumkun degil
  denedim sansimi

  sinirlarin yoktu senin
  eline degdigim, dokunup sevdigim sadece resmindi sen degildin

  sana yetmek mumkun degil
  ben sansimi denedim

  sinirlarin yoktu senin, kanatlarim yoktu benim
  imkansizim sana emanet umitlerim

  sen ne olur uzulme benim icin
  ben dururum ayakta yine
  biraz keder biraz pismanlik
  biraz da sen icimde
 • duzenlemesi askin arsunan'a ait, cok yaralayici bir sarkidir. askin nur yengi'nin sesine de cok iyi gitmistir ama (bkz: askin nur yengi/#1308320)
 • imkanım yok. ne ferhatın elinde kürek, ne keremin yeterince kum saati yapabilecek çölleri, imkansızım vakit sensizlik vakti.
 • sezen aksu imzalı bir aşkın nur yengi şarkısıdır.

  bazen yapacak hiçbir şey yoktur gerçekten.. çaresizliğinden öyküler kurar insan; öfke değildir asla içindeki.. olmamışlığınadır, olmayacağınadır...adım adım tükenen bir şeyin tükenişini, bitişini durdurmaya yetmez hiçbir şey... imkansızdır; bilirsiniz.. ama biliyor olmanız acı çekmenize, kanamanıza engel değildir. üstelik sona yaklaştıkça daha çok acır hep; acınız her gün biraz daha katmerlenir böylece, siz "geçecek" sanırken...

  "kimi zaman sırtımda boylu boyunca bir ağrı; bir telaşsızlık içimde, alabildiğine yorgunluk...
  renkleri eskimiş bir ev gibi yahut bayat bir kurabiye gibi belki.. adımın yanında adın yazıyordu oysa ki... bir zamanlar rengarenk bir hayaldik biz; tadı sonsuz güzellikte bir düştük birlikte.. düştük biz; ve kanıyorduk... şimdi yokuz; paramparça bir yalnızlığın ortasında, ayaklarım cam kırıklarının üstünde ve kesilen her nokta saniye saniye seni acıyor içimde. acıyorsun içimde ve ben eski bir rüyanın peşinde; belki hala, hala içiçe...

  'seninle yaşadıklarım, hiçbir kadınla yaşadıklarıma benzemiyor' demiştin çocukça bir kederle.. kurduğun cümlenin anlamını; bu anlamın benim için ağırlığını bilmiyordun. o zamanlar ben de bilmiyordum.. sonra zaman her zamanki gibi akıp gitti. geriye sonsuz bir hüzün ve cümleler kaldı anılarımızdan. bazen fotoğraf fotoğraf biz canlanıyoruz gözümde.. kare kare, an an... her biri birbirinden güzel, birbirinden habersiz kareler.. kadrajda hep siyah küçük bir leke, yanık gibi, bozulmuş yırtılmış.. az sonra büyüyecekmiş gibi duran ufak siyah bir leke.. az sonra büyüyecek o leke ve yırtılacağız birbirimizden; parçalarımız birbirinden çok çok uzaklara savrulacak...

  yokluğunda ben vardım. ve yokluğunda yalnızca renklerini gördüm sensizliğin.. ne söylediklerimi, ne yazdıklarımı bildim; sorsalar anlatamadım; yazdım anlamadı kimse..

  ben üşümeyi en çok senin yanında sevmiştim. üşüdüğümde saçlarım uçuşurdu oysa; ensemden biri öpmüşçesine irkilirdim, yüreğimde bir kuş, sığınacak bir ağaç arardı kendine... yanımdaysan sarılırdın bana mutlaka; bu yüzden üşümeyi en çok senin yanında sevdim ben. bazen bir iç çekiş gibiydi bakışın.. duygusundan habersiz bir yağmurun; kararsız bir başa tıpır tıpır, keder keder inmesi gibiydi. bakıyordun ama görmüyordun; bakıyordun ama hayallendiğin başka şeylerdi sanki. bakıyordun ve.... iç çekiyordu gözlerin; içim çekiliyordu baktıkça.. bir hikaye kurmuştum oysa ben; öyle mutlu olmuş, o hikayede yaşamış, yaşadığıma inanmıştım.
  hikayeden firar ettiğini çok sonra anladım. başka bir masala; başka bir masal kadınıyla... huzuru seçmiştin sen belli ki.. benden çok uzakta, benim olandan başka bir yerde.. benim sana asla veremediğim huzuru bulmuştun orada.... huzuru seçmiştin ve ben kaybetmiştim. masal bitmişti. belki de çoktan..."

  "eline değdigim, dokunup sevdiğim sadece resmindi; sen degildin..."
 • (bkz: imkansizm)
 • dinlediğim an beni altüst eden şarkı. son günlerde zaten altüst olduğumdan dinledikçe çivi çiviyi söküyor galiba...
 • aşkın nur yengi'nin güzel sözlere sahip şarkısı. rakı sofrası kurup defalarca dinlenebilecek şarkılardandır...
 • ezhel'in yeni şarkısı, hiçbir yerde bulamadım.
  sadece dizi tanıtımında var.
 • ezhel mahlaslı arkadaşın 7yüz dizisi için yaptığı söylenen, son günlerde bir hayli dilime dolanan şarkı.

  imkansızım

  'derdim neydi derdinden başka?' ve 'çok güzelsin lanet olsun insan mısın?' kısmıyla beni benden alıyor.
 • "yüzünde benleri tane tane
  türkü gibi bi' kadın ve şahane
  daha ne kadar güzel olunabilir ah be abi
  burnu fındık, ağzı kahve"

  dile dolanan ezhel şarkısı